MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Jacek Kmiecik
W finale Pucharu Króla świeżo upieczony mistrz Arabii Saudyjskiej Al Hilal Rijad pokonał wicemistrza kraju Al Nasr Rijad (1:1) w rzutach karnych 5-4. Tym samym zespół Cristiano Ronaldo nie zdobył w minionym sezonie żadnego trofeum. A drużyna portugalskiego trenera Jorge Jesusa sięgnęła po potrójną koronę: mistrzostwo Arabii Saudyjskiej, Puchar Króla i Superpuchar Arabii Saudyjskiej.

Serbski napastnik Al Hilal Aleksandar Mitrović otworzył wynik w 7. minucie meczu. Napastnik Al Nasr Ayman Yahya wyrównał w 88. minucie. Nasser Al-Dawsari strzelił zwycięskiego gola w rzutach karnych.

Decydującego karnego zmarnował Meshari Al Nemer i marokański golkiper Al Hilal Yassine Bounou (zwany również „Bono”), specjalista od obrony „jedenastek”, co pokazał choćby podczas mundialu 2022 w Katarze, w goście triumfu wybiegł z bramki z rozpostartymi ramionami.

Trzy czerwone kartki w finale Pucharu Króla

W 56. minucie kolumbijski bramkarz gości David Ospina otrzymał czerwoną kartkę. W 87. minucie z boiska wyrzucony został obrońca gospodarzy Ali Al-Bulaihi. W 90. minucie senegalski obrońca Al Hilal Kalidou Koulibaly otrzymał drugą żółtą kartkę.

Zdobywcy Pucharu Króla Arabii Saudyjskiej – drużyna Al Hilal Rijad
Zdobywcy Pucharu Króla Arabii Saudyjskiej – drużyna Al Hilal Rijad @Alhilal_FC/X

Cristiano Ronaldo płakał z rozpaczy

Cristiano Ronaldo po meczu upadł na murawę i zalał się łzami. 39-letniego Portugalczyka pocieszali koledzy z zespołu i pracownicy klubu.

To siódmy turniej, który Al Nasr przegrał od czasu przybycia Cristiano Ronaldo w styczniu 2023 roku.

W tym sezonie zespół odpadł z Azjatyckiej Ligi Mistrzów, przegrał z Al Hilal w półfinale Superpucharu Arabii Saudyjskiej i zajął drugie miejsce w mistrzostwach. W zeszłym sezonie Al Nasr również zajął drugie miejsce w mistrzostwach, w półfinale został wyeliminowany z Superpucharu Arabii Saudyjskiej przez Al Ittihad Dżudda (1:3) i przegrał w półfinale Pucharu Króla z Al Wahdą Mekka (0:1).

Cristiano Ronaldo z Al Nasr zdobył jedno trofeum – Klubowy Puchar Mistrzów Arabii, który jest uważany za turniej towarzyski.

W minionym sezonie wystąpił w 45 meczach we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił 44 gole i zaliczył 13 asyst.

Dyrektor generalny Al Nasr, Guido Fienga, potwierdzał, że CR7 pozostanie w klubie w przyszłym sezonie, o czym poinformował włoski influenser Fabrizio Romano w sieciach społecznościowych.

Trener Jesus przedłużył kontrakt z Al Hilal

Trener Al Hilal, Jorge Jesus, będzie kontynuował pracę w klubie. Zarząd przedłużył kontrakt z 69-letnim Portugalczytkiem.

Trener Jorge Jesus pokazuje trzy palce, co oznacza jego trzy trofea z Al Hilal Rijad – mistrzostwo Arabii Saudyjskiej, Superpuchar Arabii Saudyjskiej i Puchar Króla @Alhilal_FC/X

Nowa umowa obowiązuje do lata 2025 roku. Poprzedni kontrakt wygasł 30 czerwca 2024 roku, o czym poinformowała służba prasowa klubu. Jesus trenuje Al Hilal od lipca ubiegłego roku.