CSKA Moskwa uratowało remis w meczu z Realem (zdjęcia)

Marcin Szczepański, Dariusz Kuczmera / Dziennik Łódzki
Real Madryt do 91 minuty prowadził z CKSA Moskwa 1:0 po golu Cristiano Ronaldo. Ambitnie grający Rosjanie zdołali jednak wyrównać w doliczonym czasie gry i spotkanie zakończyło się remisem.

Dobiegała końca trzecia minuta przedłużonego właśnie o trzy minuty czasu gry. Co może się o takiej porze meczu stać niedobrego tak dobrej drużynie jak Real? Nic! Nieprawda. Nie stałaby się Realowi żadna krzywda, gdyby "Królewscy" nie nabrali złych manier koronowanych głów i nie zlekceważyli rywala.

Na wypełnionym 75 tysiącami widzów stadionie Łużniki Real w miarę szybko uzyskał gola i trzymał rywala na dystans. Po błędzie obrony i zbyt krótko wybitej piłce Cristiano Ronaldo odpowiednio ułożył stopę, silnie i celnie uderzył na bramkę i padł gol.

Portugalczyk mógł zresztą zdobyć jeszcze więcej goli, ale dobrze radził sobie Sergiej Czepczugow w bramce CSKA. Gospodarze robili sporo szumu na sztucznym boisku, ale nie byli w stanie zagrozić bramkarzowi Realu Ikerowi Casillasowi.

W samej końcówce zabrakło jednak graczom z Madrytu koncentracji. Dośrodkowanie z wolnego w 93. minucie przyniosło gospodarzom wyrównanie. Drużynę CSKA uratował Szwed Pontus Wernbloom. Rewanż 14 marca będzie ciekawszy.

CSKA Moskwa - Real Madryt 1:1 - czytaj zapis naszej relacji na żywo!

Bramki: Pontus Wernbloom 90'+3 - Cristiano Ronaldo 28'

Sędzia: Bjorn Kuipers (Holandia)

CSKA Moskwa: Siergiej Cziepczugow; Wasyl Berezucki, Siergiej Ignaszewicz, Aleksiej Berezucki, Georg Szczennikow; Pontus Wernbloom, Jewgieni Ałdonin (68' Keisuke Honda), Zoran Tosic (82' Tomas Necid), Alan Dżagojew; Seydou Doumbia, Ahmed Musa (64' Sekou Oliseh)

Real Madryt: Iker Casillas; Alvaro Arbeloa, Pepe, Sergio Ramos, Fabio Coentrao; Sami Khedira, Xabi Alonso; Mesut Oezil (85' Raul Albiol), Jose Callejon (75' Kaka), Cristiano Ronaldo; Karim Benzema (16' Gonzalo Higuain)