Damian Wiśniewski
Niesamowity Ropski dał Siarce kolejną wygraną. Strzelił dzisiaj trzy gole
Niesamowity Ropski dał Siarce kolejną wygraną. Strzelił dzisiaj trzy gole Marcin Radzimowski
Siarka Tarnobrzeg ograła Chełmiankę Chełm 4:1, a trzy gole strzelił dla niej Krzysztof Ropski. Rywale kończyli mecz w dziewiątkę.

Siarka bardzo dobrze rozpoczęła to spotkanie. Podopieczni trenera Grzegorza Opalińskiego w pierwszych minutach spotkania zdecydowanie przeważała, bliżej podchodziła pod bramkę przeciwnika i kwestią czasu wydawał się być pierwszy gol dla tego zespołu.

Ten padł już w czternastej minucie gry. Po dośrodkowaniu z w pole karne niezawodny Krzysztof Ropski strzałem głową pokonał bramkarza i był to dla niego już ósmy gol w tym sezonie. W całym poprzednim sezonie napastnik tarnobrzeskiego zespołu strzelił zaledwie trzy gole.

Po tej sytuacji Siarka jednak nieco osłabła. Gorzej radziła sobie ze stwarzaniem sytuacji i z minuty na minutę goście coraz mocniej przeważali.

Do końca pierwszej połowy gospodarze jednak mogli czuć się w miarę bezpiecznie. Środek boiska co prawda klub z województwa lubleskiego miał opanowany, wygrywał w nim walkę z zawodnikami Siarki, jednak im bliżej podchodzili do pola karnego, tym bardziej kończyły im się pomysły na to, jak ukłuć przeciwnika i zadać mu skuteczny cios.

Na przerwę Siarka schodziła więc z jednobramkowym prowadzeniem, okupionym jednak tym, że kontuzji doznał Bartosz Sulkowski, którego musiał zmienić Oliwier Kowalik.

Na początku drugiej połowy inicjatywa przeszła już na stronę Chełmanki, która coraz śmiej podchodziła pod bramkę Siarki. Skończyło się to tym, że w 49. minucie gry gospodarze doigrali się i stracili bramkę. Tę dla rywali zdobył Paweł Wolski.

I długo liderzy tabeli trzeciej ligi wcale nie wyglądali na takich, którzy błyskawicznie będą potrafili znów wyjść na prowadzenie. Wszystko zmienił fakt drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartki, jaką otrzymał Przemysław Kwiatkowski.

Od tego momentu Siarka znów zaczęła wyglądać lepiej, jednak troszkę czasu zajęło jej przejęcie całkowitej kontroli nad meczem i odzyskanie prowadzenia.

To się jednak w końcu udało. W 72. minucie spotkania Kamil Kargulewicz pięknym strzałem pokonał bramkarza, a prowadzenie Siarki podwoił po chwili Krzysztof Ropski. Od tego momentu ma on już niesamowitą liczbę dziewięciu goli w pięciu meczach.

Siarka do końca tego spotkania kontrolowała już jego przebieg i nie dopuściła rywala do tego, by ten mógł pomyśleć o korzystnym wyniku. Ten zresztą wydatnie jej w tym pomógł w postaci kolejnej czerwonej kartki. Tym razem otrzymał ją Norbert Myszka.

Wynik na 4:1 ustalił, a jakże, Ropski strzałem głowa. Siarka wygrała ważny mecz z Chełmianką. Nie wszystko w jej grze wyglądało co prawda perfekcyjnie, ale idealnie zespół z Tarnobrzega skorzystał z prezentów, jakie dała jej Cheł-mianka. Na uwagę przede wszystkim zasługuje oczywiście dyspozycja Krzysztofa Rop-skiego. Dziesięć goli w pięciu meczach to nawet na poziomie trzeciej ligi wynik imponujący.

Siarka Tarnobrzeg - Chełmianka Chełm 4:1 (1:0)