Derbowa sobota dla Ruchu i Polonii

Michał Wieczorek
Polonia Bytom o drugie ligowe zwycięstwo powalczy w Wodzisławiu
Polonia Bytom o drugie ligowe zwycięstwo powalczy w Wodzisławiu Rafał Wojtas (Ekstraklasa.net)
Sobotnie derbowe spotkania wygrały drużyny Ruchu Chorzów i Polonii Bytom, która po drugiej kolejce ma komplet punktów. Po bardzo ciekawym meczu GKS Bełchatów zremisował z Jagiellonią.

Fantastyczny początek sezonu notuje drużyna Polonii Bytom. Po zwycięstwie nad Odrą drużyna Juri Szatałowa ma na swoim koncie komplet punktów. W zupełnie odmiennych nastrojach po derbowym meczu jest zespół z Wodzisławia, który z dwoma porażkami na koncie jest jedną z najsłabszych drużyn ekstraklasy. Derby Śląska to nie było wielkie widowisko. Prowadzenie już na samym początku spotkania Polonia objęła po pięknym strzale z dystansu Barczika. Choć druga połowa była nieco lepsza gole już nie padły.

Bytomianie pierwsze zwycięstwo zanotowali tydzień temu w meczu z GKS Bełchatów. Dzisiaj drużyna Rafała Ulatowskiego walczyła zatem o pierwsze ligowe punkty. Całe spotkanie Bełchatowianie przeważali i dłużej utrzymywali się przy piłce, ale to Jagiellonia prezentowała się lepiej i stworzyła sobie więcej sytuacji. Jedną z nich w pierwszej połowie wykorzystał Bruno, wykańczając klasyczną kontrę gości. W drugiej połowie GKS zaczął grać jednak odrobinę lepiej i wykorzystał umiejętności najlepszego na boisku w barwach gospodarzy - Mariusza Ujka. Napastnik strzelił gola głową, po stałym fragmencie gry. Ujek mógł zostać bohaterem spotkania, kiedy w końcówce wykonywał rzut karny. Strzelił jednak za słabo, a fantastycznie obronił Gikiewicz.

W ostatnim sobotnim pojedynku piłkarze Ruchu Chorzów łatwo ograli Piasta Gliwice. Był to powrót "niebieskich" na stadion przy ulicy Cichej.

W piątek rozegrano dwa spotkania. Oba zakończyły się efektownymi zwycięstwami gości. Wisła wygrała w Lubinie z Zagłębiem 4:1, a Lechia w Sosnowcu pokonała Cracovię aż 6:2. W niedzielę zagrają drużyny, które w czwartek walczyły w Lidze Europejskiej.