Derby Rzymu dla AS Romy. Czyste konto Szczęsnego [ZDJĘCIA]

mgs
W hicie 12. kolejki Serie A AS Roma pokonała odwiecznego rywala, Lazio Rzym 2:0 po golach Edina Dżeko i Gervinho.

Przynajmniej do następnych derbów w stolicy Italii będzie rządziła Roma. W meczu 12. kolejki Serie A podopieczni Rudiego Garcii na Stadio Olimpico pokonali odwiecznego rywala, Lazio 2:0.

Już w 10. minucie spotkania gola na 1:0 strzelił sprowadzony do Romy latem tego roku Edin Dżeko. Po tym, jak Santiago Gentiletti sfaulował jednego z graczy rzymskiej zespołu, sędzia spotkania podyktował rzut karny. Bośniak pewnym strzałem zamienił jedenastkę na gola.

Wynik w 63. minucie podwyższył Gervinho. Iworyjczyk odebrał piłkę po świetnym podaniu Nainggolana, oddał strzał na krótszy słupek, a futbolówki nie był już w stanie obronić Federico Marchetti.

Warto odnotować, że bardzo dobry występ w bramce Romy zanotował Wojciech Szczęsny, który wystąpił w pełnym wymiarze czasowym i w dodatku zachował czyste konto.

AS Roma - Lazio Rzym 2:0

Bramki: 10' Džeko (karny), 63' Gervinho

Kartki: 66' Rüdiger, 68' Vainqueur, 70' Digne – 9' Gentiletti, 28' Biglia, 65' Radu, 90+5' Anderson

AS Roma: Szczęsny – Digne, Rüdiger, Manolás, Torossídis, Vainqueur (73' Keita), Nainggolan, Gervinho (81' Iturbe), Falqué, Salah (58' Florenzi), Dzeko.

Lazio: Marchetti – Radu (67' Beldé), Gentiletti, Maurício, Basta, Lulić, Biglia, Parolo, Anderson, Dordević (62' Klose), Candreva (82' Matri).