Drzymont dla Ekstraklasa.net: Zapamiętam nie tylko Piecha

Zbigniew Anioł
Arkadiusz Modliński
Marcin Drzymont nie miał łatwego życia jako obrońca w pojedynkach z Arkadiuszem Piechem, który zagrał kapitalnie i przyczynił się do wygranej Ruchu z GKS (2:1). - Zapamiętam wszystkich, a nie tylko jednego piłkarza - przyznaje w rozmowie z Ekstraklasa.net defensor bełchatowskiego klubu.

Przewaga „Niebieskich” widoczna była szczególnie do przerwy, gdy nie dali w ogóle pograć gościom. - Na pewno pierwsza część meczu na korzyść Ruchu Chorzów, który miał przewagę w środku pola i lepiej operował piłką - mówi Drzymont. Swoją dominację podopieczni Waldemara Fornalika udokumentowali golem strzelonym przez Macieja Jankowskiego. - Duże zamieszanie i piłka dość szczęśliwie dla chorzowian wpadła do naszej bramki - dodaje.

GKS po przerwie ruszył do odrabiania start, jednak celu nie osiągnął i do domu wraca w pustymi rękoma. - Myślę, że druga połowa była już całkowicie inna. To my mieliśmy inicjatywę i próbowaliśmy od początku doprowadzić do wyrównania, ale nam się nie udało. Za to nadzialiśmy się na kontrę, po której straciliśmy drugą bramkę. Potem zdobyliśmy gola kontaktowego, ale do remisu już nie doprowadziliśmy. Z przebiegu całego spotkania Ruch zasłużył na trzy punkty - twierdzi były gracz Korony Kielce i Lecha Poznań.