El. MŚ 2014. Awans Ghany mimo porażki z Egiptem (ZDJĘCIA, WIDEO)

Marcin Trzyna
Egipt pokonał 2:1 Ghanę w rewanżowym meczu barażowym w walce o Mistrzostwa Świata 2014 w Brazylii. Ghana mimo porażki zagra na przyszłorocznym mundialu, ponieważ pierwszy mecz "Czarne Gwiazdy" wygrały aż 6:1.

Pierwszego gola dla Egipcjan zdobył Amr Zaki w 25. minucie spotkania. Były zawodnik m.in. Lokomotiwu Moskwa i Hull City wpakował piłkę do bramki w zamieszaniu po rzucie wolnym.

Na kolejną bramkę kibice musieli czekać do 83. minuty, wówczas na 2:0 podwyższył Gedo. Kontaktową bramkę dla Ghany zdobył w ostatniej minucie spotkania Kevin Prince-Boateng, który wrócił do gry w kadrze po dłuższej przerwie.

Ghana w swojej historii występowała dwukrotnie na Mistrzostwach Świata. "Czarne Gwiazdy" zadebiutowały w Niemczech w 2006 roku, gdzie udało się awansować do 1/8 finału. Cztery lata później w RPA, Ghana doszła do ćwierćfinału, w którym odpadła po rzutach karnych z Urugwajem.

Egipt 2-1 Ghana