Elana - KKS 1925 Kalisz. Torunianie tracą punkty na swoim boisku [zdjęcia]

(jp)
Elana wciąż ma tylko jedno zwycięstwo na wiosnę
Elana wciąż ma tylko jedno zwycięstwo na wiosnę Jacek Smarz
Gra już lepsza, ale dwa punkty znowu uciekły. Elana Toruń zremisowała 1:1 z KKS 1925 Kalisz.

Elana Toruń - KKS 1925 Kalisz 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Zagdański (45), 1:1 Jankowski (58)
ELANA: Świtalski - Krawczun, Ciach, Uszalewski, Tetych (69. Zawierucha) - Lenkiewicz (74. Glanowski), Figaszewski, A. Tomaszewski, Stefanowicz (61. Trojanowski) - Aleksandrowicz, Zagdański (58. K. Tomaszewski)

Po dość niemrawej pierwszej połowie Elana prowadziła 1:0. ten jedyny gol padł w ostatniej akcji przed przerwą. Po dośrodkowaniu z lewej strony precyzyjnym uderzeniem głową piłkę do siatki skierował Łukasz Zagdański.

Po przerwie Elana znowu powtórzyła błąd z meczu z Wdą Świecie. Zdecydowanie za mocno się cofnęła, a goście natychmiast to wykorzystali. To były gorące minuty pod bramką Huberta Świtalskiego. Torunianie bardzo rzadko ruszali z akcjami zaczepnymi, wyraźną przewagę w polu miał KKS. I wreszcie po blisko godzinie gry udokumentował ją golem. Z rzutu wolnego tuż zza linii pola karego kapitalnie uderzył Rafał Jankowski. Inna sprawa, że ustawienie muru Elany nie było chyba optymalne.

Ostatnie pół godziny Elana wreszcie zagrała tak, jak oczekują kibice. Goście opadali z sił i to torunianie panowali na murawie. Na początek kontry, a potem ataki pozycyjne sprawiały KKS coraz więcej problemów. Szans na decydujące trafienie było sporo, najlepszych wykorzystali wracający do gry po kontuzji Krystian Tomaszewski i Marcin Trojanowski. Brakowało spokoju i wyrachowania w polu karnym.

Ostatecznie więcej goli nie padło, remis w sumie jest sprawiedliwy, ale też nie poprawił sytuacji Elany, która w czterech wiosennych meczach uzbierała 5 punktów.

Materiał oryginalny: Elana - KKS 1925 Kalisz. Torunianie tracą punkty na swoim boisku [zdjęcia] - Gazeta Pomorska