Elana pokonała Wdę Świecie. Torunianie nowymi liderami tabeli!

Daniel Ludwiński
Wyjazdowe niebiesko-białe stroje ostatnio przynoszą toruńskim piłkarzom szczęście. Tomasz Czachorowski
Elana Toruń nie miała problemów z odniesieniem wyjazdowego zwycięstwa 3:0 nad Wdą Świecie. Co ważne, nasz klub objął dzięki temu prowadzenie w swojej grupie III ligi.

Losy meczu rozstrzygnęły się w końcówce pierwszej połowy. Najpierw w 37. minucie ładnym strzałem z dystansu popisał się Maciej Stefanowicz, który zupełnie zaskoczył bramkarza Wdy. Tuż przed przerwą wynik podwyższył Daniel Ciechański.

W drugiej części spotkania Elana przeważała, ale nie mogła znaleźć sposobu na rywali. Zwłaszcza końcówka toczyła się pod dyktando torunian, którzy wielokrotnie próbowali strzelać, jednak bez rezultatu. W ostatniej akcji meczu na uderzenie z linii pola karnego zdecydował się Patryk Aleksandrowicz i ustalił rezultat na 0:3.

FC Toruń walczy o srebro

Wcześniej doskonałe wieści dla Elany napłynęły z meczu Świt Skolwin - Bałtyk Gdynia. Lepsi okazali się goście, a to oznacza, że toruński klub jest nowym liderem tabeli II grupy III ligi. Do końca sezonu pozostały jeszcze cztery kolejki.

Wda Świecie - Elana Toruń 0:3 (0:2)
0:1 Stefanowicz (37), 0:2 Ciechański (44), 0:3 Aleksandrowicz (90+3)
Elana: Nowak - Górka, Urbański, Mysiak, Dobosz (76 Będzieszak) - Lenkiewicz (59 Stąporski), Kryszak, Stefanowicz, Kościelniak - Ciechański (69 Kraska), Kozłowski (80 Aleksandrowicz)

Materiał oryginalny: Elana pokonała Wdę Świecie. Torunianie nowymi liderami tabeli! - Nowości Dziennik Toruński