Dariusz Knopik
Polscy zawodnicy walczyli z Macedończykami, ale to rywale byli skuteczniejsi i wygrali Tomasz Szpunar/KPZPN
W regionie kujawsko - pomorskim rozgrywany jest turniej eliminacyjny do mistrzostw Europy Under 19. W Toruniu Polska spotkała się z Macedonią Północna.

Polska - Macedonia Północna 0:2 (0:1)
Bramki: Nikola Velichkovski (12), Muhamed Elmas (70).
Polska: Mikułko - Guercio, Pitan, Ziółkowski, Luberecki (62. Lewicki) - Drachal (78. Terlecki), Rosiak, Stalmach (78. Bartlewicz) - Kowalski (62. Śmiglewski), Nsangou, Tkacz (46. Dziuba).
Macedonia Płn.: Ljupche - Stojilevski, Markovski, Djekov, Abiola (90. Meljichi) - Zendelovski (90. Nuhija) - Elmas (78. Danev), Gjorgievski, Fetai (61. Nikolovski) - Velichkovski (78. Arizankoski), Nazifi.

Dla młodych Polaków był to pierwszy mecz rozgrywany w kraju. I po ich poczynaniach było widać, że są lekko zdenerwowani grą przed swoją publicznością.

W 12. minucie dali się zaskoczyć rywalom. Na prawej stronie akcję przeprowadził Daniel Markovski. Dograł w pole bramkowe, a tam Nikola Vilichkovski uprzedził polskich stoperów i z bliska skierował piłkę do bramki.

w 25. minucie powinno być 1:1. Daniel Drachal po indywidualnej akcji wywalczył rzut karny. Niestety, Dariusz Stalmach uderzył źle i bramkarz Macedończyków obronił jedenastkę.

Jeszcze do przerwy ładnym, kąśliwym strzałem popisał się Junior Nsangou, ale piłka w niewielkiej odległości minęła bramkę rywali.

Po przerwie Polacy zaczęli z animuszem. Rezerwowi Maksymilian Dziuba popisał się niezłym strzałem. Podopieczni Wojciecha Kobeszki zdominowali rywala, przenieśli ciężar gry na połowę Macedończyków, a właściwie w okolice ich pola karnego. Jednak nie potrafili zagrozić przeciwnikom.

Po jednym z kontrataków Polacy stracili drugiego gola po ładnym technicznym strzale Muhameda Elmasa.

Tych strat nie udało się odrobić i eliminacje zaczęły się od falstartu.

W drugim meczu tej grupy Niemcy pokonały Kazachstan 6:0.

W następnym meczu Polska zagra z Kazachstanem. Spotkanie rozegrane zostanie w Inowrocławiu w sobotę o godz. 13.15.

Pierwsza runda eliminacji toczy się w 12 grupach. Awans do kolejnej fazy eliminacji uzyskają po dwa najlepsze zespoły z każdej z grup oraz jeden z trzeciego miejsca z najlepszym bilansem.