Energetyk - Stomil LIVE! Walkę o utrzymanie czas zacząć!

Damian Orłowicz
ROW Rybnik podejmuje dzisiaj Stomil Olsztyn
ROW Rybnik podejmuje dzisiaj Stomil Olsztyn Łukasz Łabędzki
Po przerwie zimowej swoje rozgrywki wznawia pierwsza liga. Meczem otwierającym dziewiętnastą kolejkę będzie spotkanie dwóch drużyn walczących o utrzymanie. Zarówno w Energetyku i Stomilu postanowiono przebudować zespoły. Relacja NA ŻYWO od godziny 18 w Ekstraklasa.net!

Zimowe transfery

Marek Wleciałowski, szkoleniowiec ROW-u w przerwie pomiędzy rozgrywkami postanowił mocno przetasować drużynę, którą dostał w schedzie po Ryszardzie Wieczorku. Do klubu przyszli: Antonín Buček, Konrad Gilewicz, Tomasz Gródek, Hubert Otręba, Michał Płonka, Maxim Potîrniche, Mateusz Sitnik, Sobczak i Tomáš Vrťo. Z drużyny odeszło także kilku zawodników, którzy jesienią stanowili o sile Energetyka: Marek Gładkowski, Tomasz Kasprzyk, Rafał Kurzawa, Marcin Nowacki, Mateusz Szatkowski i Adam Wolniewicz.

W Stomilu również doszło do kilku transferów. Do klubu powędrowali: Arkadiusz Czarnecki, Piotr Darmochwał, Piotr Głowacki, Patryk Gondek, Adrian Korzeniewski i Marcin Warcholak. W olsztyńskim zespole nie zagrają natomiast: Kamil Hempel, Szymon Kaźmierowski, Dominik Kun, Daniel Michałowski, Bartosz Papka i Paweł Tomkiewicz.

Walka o utrzymanie

W lepszej sytuacji znajduje się Stomil Olsztyn, który plasuje się tuż nad strefą spadkową. Tyle samo punktów co on mają też Flota i Puszcza, więc porażka w piątkowym spotkaniu spowoduje spadek w tabeli. Wyprzedziłby go wówczas także Energetyk, zajmujący obecnie przedostatnią pozycję, ze stratą dwóch punktów do dzisiejszego rywala.

Mecze kontrolne

Zimą ROW rozegrał jedenaście sparingów, z których wygrał tylko cztery. W ostatnim z nich pokonał 3:2 Raków Częstochowa, co może być dobrym prognostykiem przed wznowieniem rozgrywek. W Stomilu wyróżniającym się zawodnikiem w meczach kontrolnych był Paweł Łukasik, który strzelił osiem bramek, dzięki temu jego drużyna z boiska zwycięsko schodziła sześć razy.

Sytuacja kadrowa

Trener Łopatko nie będzie mógł skorzystać z Korzeniowskiego, Gondeka, Mieczkowskiego, Szymonowicza, Kuna oraz Kucharskiego. Za nadmiar żółtych kartek pauzuje Grzegorz Lech, co jest chyba największą stratą dla Stomilu. W Energetyku na urazy narzekają Potirniche i Marcin Grolik, ale niewykluczone że wystąpią w spotkaniu.

Ostatnie spotkanie

Jesienią oba zespoły zmierzyły się ze sobą w drugiej kolejce. W Olsztynie padł remis. Najpierw prowadzenie objął Energetyk, za sprawą Idrissa Cissé, ale jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Paweł Łukasik i spotkanei zakończyło się remisem 1:1.