Erling Haaland przełamał niemoc! Pierwsze dwa gole od listopada, zwycięstwo Manchesteru City nad Evertonem

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
Liga angielska. Erling Haaland strzelił dwa gole, a jego Manchester City pokonał u siebie Everton 2:0. Norweg dubletem przełamał niemoc strzelecką, sięgającą 28 listopada i meczu z RB Lipsk w Lidze Mistrzów.

Premier League. Manchester City - Everton 2:0

Haaland na początku grudnia w przegranym 0:1 starciu z Aston Villą Birmingham odniósł kontuzję i pauzował przez kilka tygodni. Wrócił do gry 31 stycznia, gdy przebywał na boisku 20 minut w spotkaniu z Burnley.

"The Citizes" w 23 meczach wywalczyli 52 punkty i przez moment prowadzili dzisiaj w tabeli Premier League. Drugie miejsce z dorobkiem 51 pkt zajmował Liverpool, który później ograł jednak Burnley 3:1 i dzięki temu błyskawicznie powrócił na fotel lidera. PAP

Niebieska kartka - niebawem testy. Za co sędziowie ją pokażą?

Tak Erling Haaland strzelił dwa gole w meczu z Evertonem:

To była 71 minuta meczu, kiedy Haaland przełamał niemoc. Snajper City najlepiej odnalazł się w polu karnym Evertonu, po tym jak piłka co chwilę zmieniała adresata. Uderzył mocno z prawej nogi.

Potem Haaland zwieńczył kontrę. Rozpędził się z połowy boiska, przewrócił ostatniego rywala na drodze, by na koniec z lewej nogi zmieścić piłkę w siatce.

W tym sezonie Premier League Haaland wbił już zatem 16 bramek.

Manchester City - Everton 2:0 (0:0)
Bramki: Haaland 71', 85'
Żółte kartki: Gueye, Garner (Everton)