FC Basel wygrywa na inaugurację ligi szwajcarskiej

Karol Maćkowiak/Głos Wielkopolski
FC Basel nowy sezon ligowy rozpoczął od spokojnej wygranej nad FC Vaduz (2:0). Szwajcarzy to potencjalny rywal Lecha w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów.

W pierwszym składzie Basel zagrał jeden nowy zawodnik – Daniel Hoegh. Pierwsza bramka padła w 10. minucie, po podyktowaniu rzutu karnego dla drużyny gospodarzy. Do piłki podszedł 32-letni Matias Delgado. Ofensywny pomocnik w poprzednim sezonie zdobył w lidze 5 bramek i dołożył 8 asyst. I tym razem się nie pomylił. Druga bramka padła w 80. minucie. Autorem został 25 letni Japończyk – Yoichiro Kakitani (3 bramki i 1 asysta w sezonie 14/15).

FC Basel - FC Vaduz 2:0
Bramki: Matías Delgado 11 (k), Yoichiro Kakitani 80

Skład FC Basel: Vaclik – Traore – Hoegh – Suchy – Lang (72′ Zuffi) – Xhaka – Elneny – Delgado (62′ Kuzmanović) – Gashi – Kakitani (81′ Calle) – Embolo