Finał Pucharu Polski kobiet: Medyk Konin - Unia Racibórz 2:1 (GALERIA)

MAC / Głos Wielkopolski
Finał Pucharu Polski kobiet: Medyk Konin - Unia Racibórz 2:1
Finał Pucharu Polski kobiet: Medyk Konin - Unia Racibórz 2:1 Roger Gorączniak/Ekstraklasa.net
Wicemistrzynie kraju, piłkarki Medyka POLOmarket KWB Konin po raz czwarty w historii klubu (poprzednio 2005, 2006, 20008) sięgnęły po Puchar Polski.

W finałowym spotkaniu tegorocznej edycji koninianki pokonały w niedzielę na stadionie Warty w Poznaniu broniącą trofeum drużynę, aktualnego mistrza Polski Unii Racibórz 2:1. Puchar Polski powrócił do Konina po kilkuletniej przerwie, kiedy w pucharowej rywalizacji triumfowały AZS Wrocław oraz trzykrotnie raciborzanki.

Mecz dwóch najlepszych polskich zespołów w piłce nożnej kobiet nie rozczarował, trzymał w napięciu do ostatnich sekund.

Kiedy już wydawało się, że dojdzie do dogrywki, w doliczonym czasie gry składną kontrę medyczek skutecznym strzałem wykończyła Ewa Pajor, przesądzając o zwycięstwie konińskiej drużyny.

Ta sama zawodniczka w 78. minucie, także po kontrze, doprowadziła do wyrównania, bo od 34. minuty, po bramce Dominiki Sykorovej prowadziły piłkarki Unii.

- Uważam, że mój zespół odniósł zasłużone zwycięstwo. W początkowych 30 minutach nie wykorzystaliśmy kilku dogodnych sytuacji strzeleckich i to się zemściło. Tym razem postanowiłem, że grająca zwykle od początku Ewa Pajor będzie naszym jokerem i wejdzie na murawę, gdy rywalki już będą trochę zmęczone. Okazało się to słusznym posunięciem, bo to właśnie ona okazała się bohaterką spotkania zdobywając oba gole - stwierdził trener Medyka Roman Jaszczak.