GKS Ekom Invex Remedies Nowiny gromi w drugiej lidze

Mateusz Dudek
Bardzo wysokim zwycięstwem 10:2 zakończyło się sobotnie spotkanie w pierwszej lidze futsalu pomiędzy GKS-em Ekom Invex Remedies Nowiny, a AZS Profisport Wrocław.Dzięki zwycięstwu podopieczni trenera Piotra Lichoty w tabeli zajmują obecnie trzecie miejsce.

GKS Ekom Invex Remedies Nowiny - AZS Profisport Wrocław 10:2 (6:1)
Bramki: Marcin Czech 1, Paweł Markowicz 4, 20, Maciej Ponikowski 5, 15, Arkadiusz Lekki 13, 37, Adrian Pater 25, Rafał Witkowski 31, 36 - Yuzef yezhy Kostetskiy 16, Roman Morozov 26.

GKS: Siwiecki - Taler, Witkowski, Lekki, Czech oraz Leski, Tutaj, Ponikowski, Pater, Musiał, Markowicz, Borczyński.

Pierwotnie sobotnie spotkanie pomiędzy GKS-em, a zespołem ze stolicy Dolnego Śląska miało odbyć się we Wrocławiu jednak na wniosek gości zostało przeniesione do Nowin.

Gospodarze napędzeni ostatnim zwycięstwem w derbach od początku ruszyli na rywali, którzy w tym sezonie nie zdołali zdobyć jeszcze choćby jednego punktu. Strzelanie dla GKS-u już w pierwszej minucie rozpoczął Marcin Czech. W kolejnych minutach po dwa trafienia dołożyli Paweł Markowicz i Maciej Ponikowski, a jednego gola Arkadiusz Lekki. Goście zdołali odpowiedzieć tylko jednym trafieniem i do przerwy na tablicy widniał wynik 6:1.

W drugiej połowie podopieczni trenera Piotra Lichoty zdołali strzelić jeszcze cztery bramki, na co goście znów odpowiedzieli tylko jednym trafieniem. Do siatki trafiali Lekki, Adrian Pater, oraz dwukrotnie Witkowski.

Dzięki kolejnemu zwycięstwu futsaliści z Nowin po ośmiu kolejkach zajmują trzecie miejsce w tabeli, tracąc do lidera zaledwie dwa punkty.

W następnej kolejce GKS ponownie zagra we własnej hali. Ich rywalem będzie FC 2016 Siemianowice Śląskie. Spotkanie odbędzie w niedzielę 24 listopada. Początek o godzinie 17.