Jacek Sroka
Jacek Sroka
Piłkarze GKS Katowice pokonali Garbarnię Kraków 2:0Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
Piłkarze GKS Katowice pokonali Garbarnię Kraków 2:0 w meczu 27. kolejki II ligi. Gospodarze gole na wagę zwycięstwa strzelili dopiero w końcówce, a ich autorami byli Maciej Stefanowicz i Łukasz Wroński. To trzecia z rzędu wygrana GieKSy na Bukowej w trzecim spotkaniu u siebie po restarcie rozgrywek. Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Katowice - Garbarnia Kraków.

GKS Katowice - Garbarnia relacja, wynik, zdjęcia

Piłkarze GKS kontynuują zwycięską passę meczów u siebie. Katowiczanie po raz trzeci z rzędu zdobyli na Bukowej komplet punktów, ale po raz pierwszy wygrali spotkanie różnicą więcej niż jednej bramk. Znów było to wymęczone zwycięstwo, lecz piłkarze Rafała Góraka wciąż są w tabeli na miejscu gwarantującym awans. Krakowianie przegrali trzeci pojedynek z rzędu i na dobre utknęli na dole tabeli.

GKS i Garbarnia grają w tym sezonie o różne cele. Marzeniem katowiczan jest powrót do I ligi, natomiast krakowianie bronią się przed spadkiem. W I połowie nie było jednak widać między nimi różnicy na boisku. Najciekawszy moment tej części gry miał miejsce tuż przed przerwą. Po rogu katowiczan goście wychodzili z groźną kontrą i w tym momencie sędzia przerwał grę kończąc I połowę. Trener Garbarni Łukasz Surma będący rekordzistą Ekstraklasy pod względem liczby rozegranych spotkań, natychmiast ruszył w kierunku arbitra i został ukarany czerwoną kartką.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU GKS KATOWICE - GARBARNIA KRAKÓW

Po przerwie Garbarnia postraszyła katowiczan po strzale Grzegorza Marszalika w słupek. Gospodarze w końcu się przebudzili i nie tylko zaczęli sobie stwarzać sytuacje, ale też je wykorzystywać. Prowadzenia dla drużyny trenera Rafała Góraka zdobył Maciej Stefanowicz wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Kacprze Michalskim. Wygraną GieKSy przypieczętował Łukasz Wroński, który po dalekim wybiciu Bartosza Mrozka znalazł się sam na sam z bramkarzem rywali i nie zmarnował takiej okazji.

GKS Katowice - Garbarnia Kraków 2:0 (0:0)
1:0 Maciej Stefanowicz (72-karny), 2:0 Łukasz Wroński (84)