Gol i asysta Milika w wyjazdowym meczu z Excelsiorem Rotterdam (WIDEO)

Dominik Ciarkowski
Arkadiusz Milik zdobył bramkę i zanotował asystę
Arkadiusz Milik zdobył bramkę i zanotował asystę Polskapresse
Dziś drużyna napastnika reprezentacji Polski zmierzyła się na wyjeździe z Excelsior Rotterdam, czyli drużyną zajmującą obecnie 15. miejsce w Eredivisie. Ajax w dobrym stylu rozprawił się z rywalem na jego stadionie, a Arkadiusz Milik zdobył bramkę na 2:0 i tym samym ustalił wynik spotkania. Wcześniej Polak zanotował asystę.

Obie bramki dla drużyny gości padły w drugiej części pierwszej połowy. Najpierw na listę strzelców wpisał się Anwar El Ghazi (33. minuta), który wszedł wszedł jak w masło między obrońców Excelsioru i pewnie uderzył w prawy dolny róg bramki Filipa Kurto. Asystę po zgraniu głową zanotował w tej sytuacji Arkadiusz Milik.

Tuż przed przerwą Milik sam wpisał się na listę strzelców (42. minuta). Polak uderzył piłkę swoją gorszą prawą nogą zza pola karnego prosto w lewe okno bramkarza gości.

Rezultat meczu nie zmienił się już do samego końca. Statystycznie mecz również zdominował Ajax. Samo za siebie mówi posiadanie piłki drużyny z Amsterdamu, które wynosiło aż 60 procent. Ekipa Franka de Boera po tym zwycięstwie plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli. W sześciu spotkaniach nie odniosła żadnej porażki.

Bardzo cieszy dobra postawa Milika. Według serwisu Sofa Score Polak był dziś drugim najlepszym zawodnikiem Ajaksu na boisku. Przed reprezentantem Polski znajdował się tylko Davy Klaassen. To była już trzecia bramka Polaka w tym sezonie.