Gol Pawła Bochniewicza w 1. kolejce holenderskiej Eredivisie. Koncertowa pierwsza połowa sc Heerenveen [WIDEO]

Tomasz Górski
Ligi zagraniczne. W ten weekend wchodzą do gry zachodnie ligi. W 1. kolejce holenderskiej Eredivisie sc Heerenveen pokonało u siebie RKC Waalwijk (3:1). Jedną z bramek dla gospodarzy strzelił kapitan, Paweł Bochniewicz.

Liga holenderska. Gol Pawła Bochniewicza

W pierwszej kolejce holenderskiej Eredivisie sc Heerenveen mierzyło się przed własną publicznością z RKC Waalwijk. Spotkanie, a właściwie ostatnie 20 minut pierwszej odsłony ułożyło się idealnie dla gospodarzy, którzy zdobyli aż 3 bramki. Jako pierwszy, w 24. minucie, na listę strzelców wpisał się dobrze nam znany reprezentant Mołdawii Ion Nicolaescu, który wykorzystał dośrodkowanie Simona Olssona. Sześć minut później drużyna z Fryzji podwyższyła prowadzenie. Paweł Bochniewicz, który od dłuższego czasu pełni rolę kapitana, mocnym uderzeniem głową pokonał bramkarza gości po centrze Thoma Haye Haye z rzutu wolnego.

Tuż przed przerwą mocne uderzenie w prawy dolny róg bramki na gola zamienił Osame Sahraoui.

Po zmianie stron gości stać było tylko na jedną bramkę. Rozmiary porażki zmniejszył Michiel Kramrer, który pewnie wykorzystał rzut karny.

sc Heerenveen - RKC Waalwijk 3:1 (3:0)
Bramki: Ion Nicolaescu 24', Paweł Bochniewicz 30', Osame Sahraoui 43' - Michiel Kramer 60' (z karnego)
Żółte kartki: Kevin Felida (RKC Waalwijk)
Stadion: Abe Lenstra
Widzów: 19 500

W następnej kolejce sc Heerenveen zagra na wyjeździe z Utrechtem, który na inaugurację sezonu przegrał z PSV (0:2). Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę o godz. 12:15.