Gol Vassiljeva zapewnił "Jadze" zwycięstwo. Górnik Łęczna nie dał rady w "10" [RELACJA, ZDJĘCIA]

Daniel Harasim, msz
Jagiellonia Białystok - Górnik Łęczna 1:0
Jagiellonia Białystok - Górnik Łęczna 1:0 Wojciech Wojtkielewicz/Polska Press
Po stojącym na przeciętnym poziomie spotkaniu Jagiellonia Białystok pokonała Górnika Łęczna 1:0 po golu Konstantina Vassiljeva. Goście próbowali wywieźć z trudnego terenu chociaż punkt, jednak grając od 66. minuty w "10", po czerwonej kartce Damiana Jakubika, nie sprostali zadaniu.

Sobotnie widowisko stało na bardzo niskim poziom. Obie ekipy grały zachowawczo i ciekawych akcji kibice uświadczyli, w perspektywie 90 minut, zaledwie kilka. Górnik zagroził bramce gospodarzy właściwie tylko raz, gdy na początku spotkania Przemysław Pitry próbował zaskoczyć Bartłomieja Drągowskiego strzałem z 25 metrów.

Dla jakości spotkania bezwzględna była statystyka. W pierwszej połowie piłkarze Górnika i Jagiellonii oddali łącznie… jeden celny strzał. Po ostatnim gwizdku nie było lepiej, bo liczba ta zwiększyła się do zaledwie pięciu.

Jedno z uderzeń okazało się szczęśliwe dla gospodarzy. Kilka minut przed końcem, po kilku akcjach nacisku „Jagi” na pole karne łęcznian, błąd przy wyprowadzeniu kontrataku popełnił Tomasz Nowak. Bezpańską piłkę wykorzystał Konstantin Vassilijev, który urodziwym kopnięciem zza szesnastki pokonał bezradnego Dziugasa Bartkusa.

Innym ciekawym akcentem meczu było kontrowersyjne wyrzucenie przez sędziego Tomasza Kwiatkowskiego obrońcy zielono-czarnych, Damiana Jakubika. Lewy defensor Górnika celnym, czystym wślizgiem powstrzymał rajd Łukasza Burligi przy linii bocznej, ale arbiter w jego ataku dopatrzył się przewinienia i pokazał mu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Więcej emocji w sobotę w Białymstoku nie było. Piłkarze Jurija Szatałowa w trzecim z rzędu starciu schodzą z boiska pokonani.