Gole Krychowiaka i Lebedyńskiego na wagę remisów, porażki zespołów Peszki i Majewskiego

msz
Pomocnik Reims i reprezentacji Polski zdobył bramkę w meczu Ligue 1 przeciwko Tuluzie. Jego trafienie dało zespołowi walczącemu o utrzymanie cenny punkt. Gola w meczu ligi holenderskiej, pomiędzy Rodą a ADO Den Haag, zdobył natomiast Mikołaj Lebedyński.

W spotkaniu 22 kolejki Ligue 1, pomiędzy Reims a Tuluzą w pierwszej połowie nie oglądaliśmy bramek. Po przerwie prowadzenie objęli goście, a na listę strzelców w 56. minucie wpisał się Etienne Capoue. Tuluza nie cieszyła się długo z prowadzenia. W 74. minucie pierwszego gola w obecnym sezonie zdobył reprezentacyjny pomocnik, Grzegorz Krychowiak. Wcześniej zapisał się w protokole meczowym żółtą kartką.

Gola w dzisiejszym meczu swojej drużyny zdobył także grający w Rodzie Kerkrade Mikołaj Lebedyński. Między innymi dzięki temu trafieniu jego zespół zremisował na wyjeździe z ADO Den Haag 2:2. Pierwsi prowadzenie objęli gospodarze, już w 14. minucie. Tuż przed przerwą wyrównującą bramkę zdobył właśnie Lebedyński.

Po przerwie oba zespoły zdobyły jeszcze po jednej bramce. Najpierw z karnego trafili piłkarze ADO, a w końcówce meczu, także po "11", tyle że wykonanej na raty, wyrównał Mark-Jan Fledderus. Oba zespoły kończyły mecz w 10.

Polski napastnik, były gracz Pogoni Szczecin, strzelił gola w trzecim kolejnym meczu. Lebedyński grał do 77. minuty. Cały mecz bramki Rody bronił Filip Kurto (zobaczył żółtą kartkę), a na ławce rezerwowych siedział jego zmiennik Mateusz Prus.

Zespół z trzema Polakami w składzie zajmuje 16. miejsce w tabeli ekstraklasy Holandii.

Natomiast na angielskich boiskach tamtejszej Championship szansę pokazania się dostali Sławomir Peszko i Radosław Majewski. Pierwszy zagrał 86 minut i zarobił żółtą kartkę w przegranym 1:2 meczu Wolverhampton z Blackpool. Drugi wszedł w 60. minucie meczu Nottingham Forest z Watfordem, ale przy stanie 0:2 nie zdołał odmienić losów meczu. Ostatecznie Wilki przegrały 0:3.