Górnik Zabrze będzie miał nowy stadion

Marcin Szczepański
Projekt modernizacji stadionu w Zabrzu wygląda imponująco
Projekt modernizacji stadionu w Zabrzu wygląda imponująco Materiały prasowe / Górnik Zabrze
W Urzędzie Miejskim w Zabrzu w towarzystwie władz miejskich oraz władz spółki Stadion zostały dziś podpisane umowy z firmą Polimex-Mostostal na pierwszy etap modernizacji stadionu im. Ernesta Pohla oraz z konsorcjum Deutsche Bank i SovereignFund na sfinansowanie inwestycji.

W pierwszym etapie inwestycji za który odpowiedzialna będzie firma Polimex-Mostostal zostaną wykonane dwupoziomowe, zadaszone trybuny na około 24 tysiące miejsc oraz garaże podziemne i infrastruktura techniczna. Pierwsza część stadionu ma być gotowa za 20 miesięcy, czyli do 24 kwietnia 2013 roku.

- Dajemy gwarancję, że wszystko będzie gotowe w terminie – mówi Konrad Jaskóła, prezes zarządu Polimex-Mostostal. – Zbudowaliśmy stadion Legii Warszawa, kończymy stadion Wisły Kraków i Piasta Gliwice. Dodatkowo wykonaliśmy jeden z odcinków Drogowej Trasy Średnicowej i kończymy węzeł autostrady A1 w Sośnicy. Rocznie wykonujemy inwestycje za około 5 miliardów złotych więc z stadionem w Zabrzu nie będzie żadnych opóźnień i problemów – opisuje ostatnie realizacje Polimexu-Mostostal prezes Jaskóła. – Życzę wszystkim instytucjom z nami pracującymi dobrej współpracy. Jeżeli wszyscy będziemy mieli ten sam cel to wszystko będzie szło w dobrym kierunku – dodaje prezes generalnego wykonawcy stadionu.

Dyrektor Centrum Doradztwa dla Firm Deutsche Banku, Maciej Jeleń przyznaje, że rozmowy nad ostatecznym kształtem umowy były długie i pełne wyrzeczeń z obu stron, ale udało się je pozytywnie sfinalizować. – Pod dość długim okresie rozmów dobrnęliśmy do celu i dziś udało nam się podpisać umowę na finansowanie modernizacji stadionu w Zabrzu. Rola Deutsche Banku będzie się wiązała głównie z bezpieczeństwem całej inwestycji od strony finansowej i gwarancją jej realizacji. Wierzymy, że za 20 miesięcy wszyscy wspólnie zasiądziemy na nowym obiekcie i będziemy mogli wspólnie uczestniczyć w wydarzeniach sportowych i kulturalnych – mówił Maciej Jeleń.

Tadeusz Dębicki, prezes spółki Stadion w Zabrzu podziękował pani prezydent: - Gdyby nie pani prezydent Małgorzata Mańka-Szulik to nie byłoby tego wyjątkowego dnia. Już wkrótce maszyny wjadą na plac budowy i ten piękny obiekt będzie rósł na naszych oczach.

Podobnego zdania był prezes Górnika – Tomasz Młynarczyk, który podziękował pani prezydent w imieniu działaczy, piłkarzy i kibiców Górnika Zabrze, wręczając jej piękny bukiet kwiatów. Z podziękowaniami pośpieszył także Stanisław Oślizło, rzecznik prasowy klubu: - Wiele osób zaangażowało się w budowę stadionu, ale nie darowałbym sobie gdybym nie podziękował pani prezydent. Cały czas przyspieszała sprawę i teraz możemy być z niej dumni – mówił Oślizło.

Źródło: Górnik Zabrze / informacja prasowa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gol24.pl Gol 24