Grała 3 Liga. Wygrana Staru, KSZO gromi Świdniczankę, a Czarni przegrali na wyjeździe z Podlasiem. Śledź relacje i tabelę

Bartosz Wartałowicz, Jaromir Kruk
Grała 3 Liga. Star Starachowice pokonał 1:0 na wyjeździe z KS Wiązownica, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski wygrał 4:0 z Świdniczanką Świdnik, a Czarni Połaniec przegrali 0:3 w meczu wyjazdowym z Podlasiem Biała Podlaska. Zobaczcie więcej zdjęć >>>>>>Sandra Krakowiak/Marcin Słoka
W dniach 6 - 7 października rozegrana została 11 kolejka 3 Ligi grupy 4. Star Starachowice pokonał 1:0 na wyjeździe z KS Wiązownica, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski wygrał 4:0 z Świdniczanką Świdnik, a Czarni Połaniec przegrali 0:3 w meczu wyjazdowym z Podlasiem Biała Podlaska. Śledź wyniki i tabelę.

Grała 3 Liga. 06-07.10. Star wygrał w Wiązownicy, KSZO pokonał Świdniczankę, a Czarni przegrali na wyjeździe z Podlasiem

Zobacz galerię zdjęć z meczów Staru i KSZO

KS Wiązownica - Star Starachowice 0:1 (0:1)
Bramka: Piotr Mikos 35
Star: Lipiec - Styczyński, Bracik, Jagiełło, Majdanewycz (81 Zając) - Kośmider (77 Ambrozik), Duda - Mikos (68 Handzlik), Puton, Wcisło - Śliwiński (68 Stanisławski)
Żółte kartki: Melinyszyn - Mikos, Duda, Handzlik trener Tadeusz Krawiec

Bohaterem spotkania został Piotr Mikos, który zdobył jedynego gola w 35 minucie spotkania. Pomocnik dostał piłkę od Włodzimierza Putona i próbował oddać strzał, który został zablokowany. Mikosowi piłka jednak spadła pod nogi i zawodnik Staru umieścił piłkę w siatce. Dla niespełna 21-letniego skrzydłowego był to drugi mecz w podstawowym składzie pierwszego zespołu. Mikos jednak odpłacił się trenerowi Krawcowi w najlepszy możliwy sposób. Po utracie bramki, gospodarze nieco odważniej ruszyli do ataków i choć nie mieli stuprocentowej sytuacji, to obrońcy Staru musieli zachować czujność przy dośrodkowaniach w pole karne. Kibiców może martwić kontuzja Oleksieja Majdanewycza. Ukrainiec musiał w 81 minucie opuścić boisko, a zmienił go Mateusz Zając. Zespół ze Starachowic po dwóch porażkach z rzędu - z Chełmianką i Avią, wrócił na zwycięski szlak.

Bardzo cieszą mnie te 3 punkty. Mam ten komfort, że jak jeden zawodnik prezentuje nieco słabszą formę, to za niego wchodzi zmiennik i dobrze wypełnia swoje zadania. Tak było w przypadku Piotrka Mikosa w tym meczu. Martwi nas kontuzja Oleksieja, którego kontuzja wyglądała bardzo groźnie. Ratownicy nałożyli mu kołnierz ortopedyczny, a potem odwiozła go karetka. Mamy nadzieję, że to nic poważnego - powiedział po meczu trener Staru, Tadeusz Krawiec.

Podlasie Biała Podlaska – Czarni Połaniec 3:0 (1:0)
Bramki: Marcin Pigiel 7, Mateusz Wyjadłowski 23, Miłosz Pacek 90.
Podlasie: Misztal – Podstolak, Kot, Avdieiev – Pigiel (90 Kozłowski), Orzechowski, Kamiński, Salak (65 – Wyjadłowski (72 Kobyliński), Lepiarz (72 Kurowski), Jakóbczyk (90 Sikora).
Czarni: Wieczerzak – Smoleń, Załucki, Bakowski (75 Łebek), Misztal – Guca, Wiktor, Kałaska (22 Żądło, 76 Sumara) – Banik, Łąk (55 Gębalski), Mucha.
Żółte kartki: Lepiarz, Salak, Kot – Załucki.
Widzów: 900.

Antoni Piechniczek, były selekcjoner reprezentacji Polski, który prowadził ją na dwóch mundialach – w 1982 roku w Hiszpanii (3 miejsce) i 1986 w Meksyku (1/8 finału) oglądał w Białej Podlaskiej mecz Podlasia z Czarnymi. Słynny trener był gościem honorowym władz miasta i miejscowego klubu. Szybko zobaczył pierwszego gola dla miejscowych, którym po nim grało się łatwiej.

W ekipie Czarnych sytuacja kadrowa nie jest zbyt dobra. Kałaska wyszedł nie w pełni gotowy i został zmieniony po 22 minutach. Chemielowiec i Jakub Wójcik wypadli po Okręgowym Pucharze Polski z Wisłą Sandomierz, do tego leczy się Arleison, na problemy narzekają Gębalski i Wiktor. To utrudniało ekipie z Połańca funkcjonowanie i na przerwę schodziła przegrywając różnicą dwóch goli. Po zmianie stron goście ruszyli, mieli okazje, ale na koniec zostali skontrowani. – Graliśmy przeciw bardzo dobremu zespołowi, który świetnie broni – skwitował Adrian Gębalski.

Wisłoka Dębica - Wieczysta Kraków 1:1 (1:1)
Bramki: Damian Łanucha 35 - Michał Fidziukiewicz 45
Garbarnia Kraków - Sokół Sieniawa 3:4 (2:3)
Bramki: Michał Klec 21, Daniel Morys 41, Michał Opalski 68 - Sebastian Kwaczreszwii 17, 28, 55, Bartłomiej Kiełbasa 31.

Chełmianka Chełm - Wiślanie Jaśkowice 1:6 (1:2)
Bramki: Krystian Mroczek 26 - Monsuru Adisa 23, Krystian Bociek 30, Dawid Dynarek 50, Błażej Radwanek 68, Mateusz Krasuski 71, Adrian Rakowski 82.

Avia Świdnik - Karpaty Krosno 0:1 (0:0)
Bramki: Kamil Radulj z karnego 73

Unia Tarnów - Podhale Nowy Targ 2:1 (0:0)
Bramki: Szymon Mida 79, Jakub Bator 83 - Filip Karmański 90.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Świdniczanka Świdnik 4:0 (1:0)
Bramki: Dominik Pisarek 42, Dariusz Brągiel 53, Maciej Kołoczek 68, Franciszek Lipka 83
KSZO: Kot - Domagała, Jarzynka, Mężyk, Brągiel (76 Szynka) - Nawrot, Kołoczek (76. Mazurek II), Orlik (65. Tymoszenko), Zdyb - Zimnicki (65. Lis), Pisarek (65. Lipka).
Zółte kartki: Nawrot - Koźlik
Czerwona kartka: Jakub Szymala 47 minuta (Świdniczanka)

KSZO starał wyjść na prowadzenie od pierwszego gwizdka sędziego, ale w drugiej minucie zabrakło nieco szczęścia zespołowi trenera Rafała Wójcika. Pierwsze 15 - 20 minut było okresem dobrej gry gości ze Świdnika - beniaminek stwarzał swoje okazje, ale nie potrafił przełożyć tego na konkrety. Następnie mocniej zaatakowali gospodarze i mogli zdobyć gola już w 35 minucie, ale Świdniczankę uratował słupek. W 42 minucie szczęście opuściło gości i bramkę zdobył Dominik Pisarek. Po przerwie za
brutalny faul na Domagale, czerwoną kartkę obejrzał Szymala i KSZO grał w przewadze prawie całą drugą połowę. Zespół Rafała Wójcika poczuł krew i postanowił dobić beniaminka, zdobywając 3 piękne gole i spotkanie zakończyło się wynikiem 4:0.

Mecz pod pełną kontrolą, choć do czerwonej kartki goście mieli pomysł na mecz. Rywale napsuli nam dużo krwi, ale wyszła u nas ta jakość. W drugiej połowie gra w przewadze i piękna bramka Darka Brągiela ustawiła to spotkanie. Cieszą mnie 3 punkty, ale również to, że zmiennicy też dali nam dużo jakości w tym spotkaniu