Grzegorz Kuświk po WDŚ: Zasłużyliśmy na zwycięstwo

Damian Orłowicz
Górnik Zabrze - Ruch Chorzów 2:2
Górnik Zabrze - Ruch Chorzów 2:2 Paulina Szmid
- Lepiej operowaliśmy piłką, stwarzaliśmy sobie groźniejsze sytuacje. Jestem zły na to, że nie zdobyliśmy dzisiaj trzech punków. Byliśmy lepsi i nie zasłużyliśmy na remis - powiedział Grzegorz Kuświk, zdobywca dwóch bramek dla Ruchu Chorzów.

Wielkie Derby Śląska zakończyły się remisem 2:2, ze wskazaniem na Ruch Chorzów. Goście pokazali lepszą piłkę w tym meczu, ale nie wystarczyło to do zdobycia pełnej puli. – Z przebiegu całego spotkania wydaje mi się, że lepiej operowaliśmy piłką i stwarzaliśmy sobie groźniejsze sytuacje. Górnik Zabrze ograniczał się do wybijania przez linię defensywną dalekich piłek do napastnika. Uważam, że to my byliśmy dzisiaj lepszym zespołem i nie zasłużyliśmy na remis – stwierdził napastnik Ruchu Chorzów.

Grzegorz Kuświk zdobywając dwie bramki w derbowym pojedynku przeciwko Górnikowi Zabrze znalazł sobie nowych sympatyków. Napastnik spisał się lepiej, niż wyglądało to przed przerwą na reprezentację. – Dwa ostatnie mecze nie były najlepsze w moim wykonaniu. Podczas przerwy reprezentacyjnej popracowałem mocniej i wydaje mi się, że przyszły dzisiaj tego efekty. Mogę żałować tylko tego, że dwa moje trafienia nie dały dzisiaj zwycięstwa Ruchowi – powiedział Kuświk.

Kolejnym przeciwnikiem Ruchu Chorzów w walce o utrzymanie w T-Mobile Ekstraklasie będzie Cracovia, która także znajduje się w niekomfortowej sytuacji. - W piątek czeka nas spotkanie z Cracovią. Nie wiem jak to zrobimy, ale musimy wyszarpać zwycięstwo – zakończył zawodnik gości.