Hetman Włoszczowa prowadził, ale uległ Koronie II Kielce

/PST/
W meczu 26. kolejki czwartej ligi świętokrzyskiej Hetman Włoszczowa przegrał na własnym stadionie z rezerwami Korony Kielce 1:3.

Hetman Włoszczowa – Korona II Kielce 1:3 (0:0)

Bramki:
1:0 Marcin Jarmuda 52, 1:1 Michał Smolarczyk 66, 1:2 Jakub Kotarzewski 82 z karnego, 1:3 Maciej Górski 90+2.

Hetman:
Dyras – G. Małek, M. Wroński, M. Małek, Rajek (82. Rajczykowski) – Cegieła, Orzeł, Jarmuda, Matuszewski (77. Oduliński), R. Wroński – Piotrowski.

Korona II: Otczenaszenko – Gabovs (50. Pietras), Cedro, Bednarski, Kolasa – Słaby (68. Borczyński), Stachura, Uniat, Kotarzewski – Górski, Smolarczyk (90. Jasiak).

Sędziował: Marcin Szrek.

W pierwszej połowie spotkanie toczyło się cios za cios. Więcej emocji było po przerwie. W 52 minucie Mateusz Małek świetnie „obsłużył” Marcina Jarmudę, a ten wpakował piłkę do siatki Korony II. Gracze Hetmana cieszyli się z prowadzenia do 66 minuty. Wtedy to zamieszanie podbramkowe wykorzystał Michał Smolarczyk i doprowadził do wyrównania. W 82 minucie sędzia Marcin Szrek podyktował rzut karny dla gości, uznał, że Marcin Wroński trzymał oburącz Michała Cedro w obrębie „szesnastki”. Gospodarze nie zgadzali się z decyzją arbitra, ich zdaniem toczyła się normalna walka i nie była to sytuacja, która kwalifikowała się do podyktowania karnego. Sędzia był innego zdania. „Jedenastkę” wykorzystał Jakub Kotarzewski, zaś w końcówce złudzeń na choćby punkt pozbawił miejscowych Maciej Górski. Hetman czuł po meczu duży niedosyt, kielczanie ulgę.

- Walczyliśmy na trudnym terenie. Pozytywne jest to, że zespół po stracie gola z determinacją dążył do zdobycia trzech punktów. Rywal złapał wpół Michała Cedro i karny nam się należał, nie widzimy żadnych kontrowersji w tej sytuacji – ocenił Paweł Czaja, szkoleniowiec kieleckich rezerw.

Materiał oryginalny: Hetman Włoszczowa prowadził, ale uległ Koronie II Kielce - Echo Dnia Świętokrzyskie