MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Hiszpania gładko ograła Chorwację w pierwszym hicie Euro 2024. Wielki pech przegranych. Zmarnowany karny, odwołany gol

Jacek Czaplewski
Hiszpania - Chorwacja 3:0
Hiszpania - Chorwacja 3:0 PAP/EPA
Hiszpania wygrała z Chorwacją 3:0 w pierwszym meczu grupy B uznawanym za hit soboty na Euro 2024. Wbrew pozorom nie było to wcale tak jednostronne widowisko, jak wskazywałby na to końcowy wynik. Chorwaci mieli wiele sytuacji. Pod koniec zmarnowali rzut karny, po którym nie uznano gola z dobitki. Powód? Przekroczenie przepisów w trakcie wykonywania... jedenastki.

Euro 2024: Wynik meczu Hiszpania - Chorwacja 3:0

Hiszpania tak jak Niemcy dała mocny sygnał, że na Euro chce powalczyć o złoto. W Berlinie wypadła świetnie zwłaszcza przed przerwą. Już wtedy zwycięstwo było właściwie pewne.

Doszło też do historycznego wydarzenia. Oto Lamine Yamal został najmłodszym uczestnikiem mistrzostw Europy w historii. Zdetronizował naszego rodaka, Kacpra Kozłowskiego. 16-latek z Barcelony uczcił tę chwilę asystą przy golu Daniego Carvajala na 3:0.

Wcześniej w Hiszpanii szaleli inni zawodnicy. Prowadzenie w 29 minucie dał Alvaro Morata. Poprawił po nim Fabian Ruiz, który mu asystował. Doświadczony pomocnik przeprowadził piękną solową akcję.

Lamine Yamal zabrał rekord Euro Polakowi! Hiszpan z Barcelony został najmłodszym uczestnikiem mistrzostw

Gol na 2:0 w meczu Hiszpania - Chorwacja:

Chorwacja stworzyła wiele klarownych sytuacji, ale jak na złość nie trafiła nawet honorowo. Strzał Bruno Petkovicia z rzutu karnego obronił Unai Simon. Dobitka z gry okazała się skuteczna, ale sędzia Michael Oliver po analizie VAR dostrzegł, że w momencie egzekwowania jedenastki zbyt szybko w szesnastkę wbiegł Ivan Perisić.

O godzinie 21:00 drugi mecz w grupie B. Włochy jako obrońcy tytułu zagrają z Albanią. Druga kolejka w środę (19 czerwca) i czwartek (20 czerwca). Najpierw Chorwacja zagra z Albanią w Hamburgu, potem Hiszpania z Włochami w Gelsenkirchen.