Hoffenheim przegrywa z Mainz, wspaniały gol Polanskiego (ZDJĘCIA)

mgs
W meczu 27. kolejki Bundesligi, Hoffenheim z Eugenem Polanskim w składzie, przegrało z Mainz 2:4. Gorzką porażkę "Wieśniaków" osłodził jednak wspaniały gol reprezentanta Polski.

Eguen Polanski otworzył wynik spotkania rozgrywanego na Wirsol Rhein-Neckar-Arena i w 49. minucie. Reprezentant Polski uderzał piłkę bezpośrednio po strzale z rzutu wolnego. Strzał zza pola karnego nie dał żadnych szans na obronę golkiperowi Mainz, Lorisowi Kariusowi.

Była to pierwsza bramka meczu, a po trzech minutach na 2:0 podwyższył Brazylijczyk Roberto Firmino, który trafił po raz 13. w Bundeslidze w tym sezonie.

Później jednak goście w ciągu ośmiu minut odwrócili losy meczu, zdobywając trzy bramki. Najpierw bramkarza gospodarzy pokonał Kameruńczyk Jean-Eric Choupo-Moting (67.), a następnie Benedikt Saller (73.) i Japończyk Shinji Okazaki (75.). Ten ostatni ustalił wynik meczu na 4:2 w doliczonym czasie gry.

Hoffenheim nie pierwszy raz uczestniczy w meczu z dużą liczbą bramek. Piłkarze z miejscowości Sinsheim mają najgorszą defensywę i trzeci najskuteczniejszy atak w lidze. Ich bilans bramkowy to 54-56.

Hoffenheim - Mainz 2:4