III liga: Bałtyk Koszalin - Mieszko Gniezno 0:4 [ZDJĘCIA]

Jacek Wójcik
Tylko do przerwy Bałtyk walczył jak równy z równym z zespołem z Gniezna.

Bałtyk w pierwszych 45. minutach grał z wiatrem i potrafił ten atut wykorzystać. Na boisku nie było widać, że obie drużyny dzieli w tabeli kilka pozycji i kilkanaście punktów. Już na początku spotkania w dogodnej sytuacji znalazł się Paweł Łysiak, a w 4. min groźnie główkował Dawid Gruchała-Węsierski. Najlepszą sytuację miał jednak w 13. min Paweł Rak. Po dośrodkowaniu z wolnego Łysiaka i zgraniu piłki przez Krystiana Krauze, pomocnik Bałtyku miał przed sobą tylko bramkarza. Niestety, piłka poleciała nad bramką gości. Do końca pierwszej połowy takich okazji z obydwu stron już nie było. Akcje ofensywne gości kończyły się zazwyczaj niecelnymi strzałami lub zablokowanymi przez obrońców. Dysponujący znakomitymi warunkami fizycznymi piłkarze z Gniezna grali bardzo twardo, często na pograniczu faulu o czym najboleśniej przekonał się w 20. min Fabian Walaszczyk. Po ostrym wejściu rywala już nie wrócił na boisko.

Po zmianie stron wiatr był sprzymierzeńcem gości. Mieszko od początku ruszył do zdecydowanych ataków. Już drugi rzut rożny, w 49. min, przyniósł gościom prowadzenie. Do dośrodkowania najwyżej wyskoczył Michał Steinke i za chwilę odbierał gratulacje od kolegów.
Bałtyk próbował szybko odpowiedzieć. W 53. min mocny strzał Krauze minął poprzeczkę, a w 59. sporo problemów golkiperowi z Gniezna sprawiło uderzenie Łysiaka z wolnego. Trzy minuty później mocnym strzałem w tzw. krótki róg popisał się Maciej Gregorek, ale i tym razem Szymon Lewandowski był na posterunku.

Atakujący Bałtyk narażał się na kontry gości. Jedna z nich, 62. min, zakończyła się podaniem Krzysztofa Wolkiewicza do nie pilnowanego w polu karnym Dawida Radomskiego, który mocnym strzałem z ok. 12 m podwyższył prowadzenie. Ten gol odebrał wiarę gospodarzom. Inicjatywę przejął Mieszko. Efektem były dwa gole w końcówce meczu, strzelone po szybkich wyjściach z własnej połowy.

Bałtyk Koszalin - Mieszko Gniezno 0:4 (0:0)
0:1 Steinke (49.), 0:2 Radomski (62.), 0:3 Konieczny (83.), 0:4 Panowicz (89.).
żk. Walszczyk, Gregorek.
Bałtyk: Skrzyński - Walaszczyk (24. Waleński), Krauze, Czenko, Senicja, Putno, Forczmański (79. Janasik), Rak, Gregorek (63. Lisiak), Łysiak, Gruchała-Węsierski (53. Górny).

Materiał oryginalny: III liga: Bałtyk Koszalin - Mieszko Gniezno 0:4 [ZDJĘCIA] - Głos Koszaliński