III liga. Broń Radom wygrała z Olimpią w Zambrowie [ZAPIS TRANSMISJI, ZDJĘCIA]

Sylwester Szymczak
W piątkowy wieczór w meczu trzeciej ligi, Olimpia Zambrow podejmowała radomską Broń.

Olimpia Zambrów - Broń Radom 1:2 (0:1)
Bramki: Jakimiuk 46 - Dziubiński 33, Szymczak 87
Olimpia: Przybylak - Wybraniec, Ciborowski, Jakimiuk, Głowicki, Malinowski, Radecki, Bayer, Gojko, Gościniarek, Dąbrowski.
Broń: Kosiorek - Wrześniewski (72 Szymczak), Dwórzyński, Cuch, Kventsar, Partyka, Olpiński (61 Nowak), Buczek, Kobiera, Piwowarczyk, Dziubiński (72 Banaszkiewicz).

Sędzia: Konrad Gąsiorowski z Białej Podlaski.

Piłkarze Broni grali o pierwsze zwycięstwo. Zresztą Olimpia po dwoch kolejkach miała zerowy dorobek punktowy.
Radomianie w 30 - stopniowym upale, jakby senni wyszli na bosko, bo w pierwszych minutach to Olimpia częściej zagrażała przyjezdnym. W 11 min najlepszą okazję miała radomska ekipa. Najpierw w sytuacji sam na sam, Adrian Dziubinski trafił w nogi bramkarza, piłkę dobił Sebastian Kobiera, ale jeden z obrońców stojący na linii, odbił ją głową.

W 33 minucie do dośrodkowania najwyżej wyskoczył Adrian Dziubiński i Broń objęła prowadzenie!
Wydawało się, że Broń ma mecz pod kontrolą, ale w 46 min już po wznowieniu gry, Olimpia zdołała wyrównać. Długimi momentami to gospodarze sprawiali lepsze wrażenie.
Od 77 min gospodarze grali w dziesięciu. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Przemysław Jastrzębski. Broń wykorzystała przewagę.
W 87 minucie świetną akcję Broni wykończył Marcin Szymczak i dał zespołowi prowadzenie! Chwilę później radomska drużyna miała jeszcze dwie dogodne okazje, bo mogła wygrać wyżej.
W innych meczach: GKS Wikielec - Pilica Białobrzegi 1:1, Jagiellonia II Białystok - Mławianka 3:0, Legia II Warszawa - Pelikan Łowicz 2:0, Olimpia Zambrów - Broń Radom 1:2, Legionovia Legionowo - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:3. ŁKS Łomża - Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:2, GKS Bełchatów - Concordia Elbląg 1:0, Victoria Sulejówek - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:1, Warta Sieradz - Unia Skierniewice 1:5.

1. Świt Nowy Dwór 398-2
2. Lechia Tomaszów396-3
3. GKSBełchatów394-1
4. Victoria Sulejówek375-1
5. Legia II Warszawa368-5
6. Jagiellonia II Białystok355-2
7. Concordia Elbląg344-2
8. GKSWikielec345-4