III liga: MKS Kutno wygrywa z Legionovią 3:0. Kutnianie tracą punkt do lidera

Piotr Panfil
MKS Kutno 4:0 Narew Ostrołęka
MKS Kutno 4:0 Narew Ostrołęka Piotr Panfil (Ekstraklasa.net)
W meczu 7. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej, MKS Kutno pokonał u siebie na murawie w pięknym stylu Legionovie Legionowo 3:0. "Miejscy" po tej kolejce tracą tylko jeden punkt do lidera.

Podopieczni Pawła Ślęzaka w środę podejmowali u siebie na boisku drużynę z Legionowa, która zajmowała przed meczem dwunaste miejsce. Już w pierwszych dwudziestu minutach gry widać było kto jest faworytem spotkania. Ciekawostką jest, że jeszcze żaden zespół nie wyjechał z Kutna z remisem lub wygraną. MKS nokautuje u siebie wszystkie przyjezdne drużyny.

Już od pierwszych minut MKS Kutno zaczął atakować. Nikt nie sądził, ze po dwudziestu minutach będzie już 2:0 dla gospodarzy. W 12. minucie w światło bramki wcelował Rafał Kubiak, zaś cztery minuty później na polu karnym gości został sfaulowany Kamil Zagajewski i sędzia podyktował rzut karny. Strzał wykonywał zdobywca pierwszej bramki, Rafał Kubiak. Niestety, ale bramkarz z Legionowa nie miał najmniejszych szans i „Miejscy” prowadzili już 2:0. To nie koniec był emocji. Nadal podopieczni Pawła Ślęzaka nie zwalniali tempa. Trener gości siedział spokojnie i patrzył, jak jego drużyna się tylko broni i jest bezradna na ataki Kutnian. W 25. minucie bramkę podwyższającą wynik na 3:0 zdobywa Gracjan Sobczak. Do przerwy podopieczni Marcina Rzeszotka nie zdołali zagrozić bramce, którą strzegł Michał Sokołowicz i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:0 dla MKS Kutno.

Na drugą połowę gospodarze wyszli już spokojniejsi. Mimo że nie stwarzali większych zagrożeń, jak w pierwszej części to dobrze kontrolowali przebieg gry. W 85. minucie z murawy zszedł Tomasz Czajkowski, a jego miejsce zastąpił Michał Ławniczak. Warto dodać, że był to pierwszy debiut Ławniczaka w tym sezonie w III lidze.

- Trudno być niezadowolonym, jak wygrywa się pewnie 3:0 i bez żadnych zagrożeń - komentował po meczu trener MKS Kutno, Paweł Ślęzak. - Nam już po pierwszej połowie, kiedy było 3:0, trudno było się zmobilizować przy takim upale, by jeszcze podkręcić tempo. Za dwa dni gramy z liderem. Jedziemy do Piaseczna i tam będzie nam potrzebne naprawdę dużo sił aby wywieźć z stamtąd trzy punkty. Dzisiaj już jest historia bo trzy punkty mamy i pewne zwycięstwo - dodaje.

MKS Kutno - Legionovia Legionowo 3:0 (3:0)
Bramki: Rafał Kubiak (12 i 16 min.), Gracjan Sobczak (25 min.).
Żółte kartki: Bartczak - Chmielewski, Starczewski, Wajda.
Widzów: 800.

Następny mecz MKS Kutno rozegra w sobotę na wyjeździe z KS Piaseczno, zaś Legionovia Legionowo zmierzy się u siebie z Mazurem Karczew.