III liga piłkarska. Koniec Świtu Skolwin nie zwieńczył dzieła

Sebastian Szczytkowski
Świt Szczecin musiał zadowolić się 2. pozycją w tabeli.
Świt Szczecin musiał zadowolić się 2. pozycją w tabeli. Andrzej Szkocki
Nie wyszedł Świtowi Skolwin ostatni mecz w sezonie. Przegrał 0:2 z Lechem II Poznań i został na drugim miejscu w tabeli.

Interesujący sezon zasłużył na lepszą puentę. Świt Skolwin był w meczu z Lechitami jak w piosence Kombi, black and white, a dokładnie na odwrót, ponieważ wyszła mu wyłącznie pierwsza połowa.

Przed przerwą stworzył sobie przynajmniej pięć sytuacji podbramkowych. Ani Adam Nagórski, ani Charles Nwaogu, ani Patryk Bil nie skierowali piłki do siatki. W drugiej części rządzili poznaniacy, czego efektem był wynik 2:0.

Zwrot akcji można łatwo wyjaśnić. Świt walczył korespondencyjnie o awans do drugiej ligi z Elaną Toruń. To drużyna z miasta Kopernika była liderem i rozdawała karty. Już po 45 minutach prowadziła z Unią Solec Kujawski 3:0. W dobie nowoczesnych technologii trzeba się naprawdę postarać, żeby nie poznać wyników z innych stadionów. Skolwinianie wrócili z szatni na boisko zdemobilizowani, pozbawieni nadziei na awans i nie byli już sobą.

Ostatecznie Elana zwyciężyła 5:1 i to ona, a nie Świt, zagra na szczeblu centralnym.

Pogoń II Szczecin przegrała 0:3 z Polonią Środa Wielkopolska, którą obserwował na żywo jej nowy szkoleniowiec Krzysztof Kapuściński. Pańskie oko konia tuczy.

Świt Skolwin - Lech II Poznań 0:2 (0:0)
Bramki: Dudka (57-karny), Adamczak (90)
Świt: Rechtziegel - Bil, Kosacki (70 Ładziak), Kołodziejski, Misiak, Wojdak, G. Szczepanik (65 Ortel), O. Szczepanik, Filipowicz, Nagórski (65 Krawiec), Nwaogu (54 Walków)
Czerwona kartka: Misiak (Świt, 68)

Pogoń II Szczecin - Polonia Środa Wielkopolska 0:3 (0:1)
Bramki: Pawlak 2 (28, 61), Skrobosiński (82)
Pogoń: Kusztan (77 Kowalew) - Paczuk (55 Pavlas), Kuzko, Adamczuk, Marczuk, Kujawa (73 Grochowski), Graczyk, Boniecki, Bochnak, Maćkowski (68 Rotengruber), Furst

Pozostałe wyniki 34. kolejki: Kotwica Kołobrzeg - GKS Przodkowo 2:1, KKS 1925 Kalisz - Sokół Kleczew 2:0, Bałtyk Gdynia - Jarota Jarocin 5:0, Unia Solec Kujawski - Elana Toruń 1:5, Wierzyca Pelplin - Górnik Konin 4:0, Centra Ostrów Wielkopolski - Wda Świecie 1:2, KP Starogard Gdański - Energetyk Gryfino 3:0 (wo.)