Maksymilian Dyśko
Były zawodnik Lecha Poznań, Tymoteusz Klupś z pierwszym trafieniem na trzecioligowych boiskach. michalina.photography
W 21. kolejce trzeciej ligi większość zespołów z Wielkopolski poradziła sobie całkiem nieźle. Sokół Kleczew wygrał na wyjeździe z KP Starogardem Gdańskim 3:0, Unia Swarzędz sięgnęła po komplet punktów w starciu z Błękitnymi Stargard (3:0), a Polonia Środa Wielkopolska wygrała drugi mecz z rzędu, pokonując Elanę Toruń 3:2. Niestety, Noteć Czarnków przegrała u siebie z Gedanią Gdańsk. Pomimo wyjścia na prowadzenie w drugiej połowie, beniaminek trzeciej ligi nie zdołał utrzymać tego wyniku i uległ zespołowi przyjezdnemu 1:2.

Sokół z kompletem zwycięstw na wiosnę

Podopieczni trenera Łukasza Cichosa przystępowali osłabieni do spotkania z KP Starogardem Gdańskim. Szkoleniowiec Sokoła Kleczew nie mógł skorzystać z usług pauzującego za kartki Mateusza Wzięcha. Nieobecność tak ważnego zawodnika nie przeszkodziła jednak, by wygrać trzecie spotkanie z rzędu.

Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis. Po zmianie stron goście zadali szybkie dwa ciosy, by pod koniec spotkania strzelić trzeciego gola. Autorami bramek dla Sokoła zostali Michał Grobelny, Kacper Janiak i Kamil Chiliński. Warto dodać, że w zespole kleczewian w 83. minucie meczu zadebiutował w rozgrywkach ligowych Dawid Wróbel.

Tymoteusz Klupś otworzył wynik spotkania

Unia Swarzędz, która dokonała w letnim i zimowym okienku transferowym efektownych wzmocnień, wygrałą swoje pierwsze spotkanie na wiosnę. Rywalem podopiecznych trenera Tomasza Bekasa byli Błękitni Stargard. W 43. minucie Tymoteusz Klupś, otrzymał futbolówkę przed polem karnym gości i mocnym strzałem pokonał golkipera Błękitnych.

Po zmianie stron unici w dalszym ciągu napierali na bramkę rywala. Przyniosło to efekty w postaci dwóch kolejnych goli. Autorami bramek w drugiej części spotkania zostali Adam Borucki i były zawodnik Lecha Poznań, Adrian Laskowski, który wykorzystał pewnie rzut karny.

Polonia Środa z drugim zwycięstwem z rzędu

Poloniści rywalizowali na wyjeździe z drugą w tabeli Elaną Toruń. Rywal był wymagający i to gospodarze otworzyli wynik spotkania. Zespół z Wielkopolski odpowiedział bardzo szybko, bo w 23. minucie. Autorem wyrównującego trafienia został Jędrzej Drame. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy, pomocnik Polonii - Michał Walczak podwyższył prowadzenie i to goście schodzili w lepszych humorach do szatni.

Po zmianie stron ponownie - Jędrzej Drame wpisał się na listę strzelców. Kłopoty dla Polonii miały jednak dopiero nadejść. W 80. minucie rzut karny pewnie wykonał zawodnik gospodarzy, Maciej Rożnowski. W dodatku w ostatnich minutach spotkania Polonia Środa Wielkopolska musiała radzić sobie w dziewięciu, bowiem arbiter pokazał dwie czerwone kartki dla ekipy gości.

Ostatecznie poloniści wygrali to spotkanie 3:2 i awansowali na szóstą pozycję w ligowej tabeli.