Inter Mediolan liderem Serie A. Na wyjeździe wygrało też Napoli

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
Radość Hakana Calhanoglu
Radość Hakana Calhanoglu PAP, EPA
Liga włoska. Inter Mediolan bez problemu rozprawił się na wyjeździe z Torino. Dzięki wygranej 3:0 wskoczył na fotel lidera i teraz czeka na odpowiedź Milanu w niedzielnym hicie z Juventusem. Dopiero piąte w tabeli Napoli, z Piotrem Zielińskim w składzie, ograło Hellas Werona 3:1.

Inter ograł Torino, Napoli pokonało Hellas

Wszystkie bramki w Turynie padły w drugiej połowie. Prowadzenie Interowi zapewnił w 59. minucie francuski wicemistrz świata Marcus Thuram, a podwyższył osiem minut później argentyński mistrz świata Lautaro Martinez, który z 11 trafieniami prowadzi w klasyfikacji strzelców Serie A.

W doliczonym czasie gry wynik na 3:0 dla gości ustalił z rzutu karnego reprezentant Turcji Hakan Calhanoglu.

W podstawowym składzie gospodarzy wybiegł Karol Linetty. Pomocnik reprezentacji Polski grał do 86. minuty, a krótko wcześniej został ukarany żółtą kartką.

Dzięki zwycięstwu Inter co najmniej jeden dzień będzie liderem. Ma 22 punkty i o jeden wyprzedza lokalnego rywala AC Milan, który w niedzielny wieczór podejmie w szlagierze trzeci obecnie Juventus Turyn (17 pkt) Wojciecha Szczęsnego i Arkadiusza Milika.

Piąte miejsce w tabeli zajmuje Napoli (17). Obrońcy tytułu pokonali w sobotę na wyjeździe Weronę 3:1.

Bohaterami meczu byli Gruzin Chwicza Kwaracchelia i Matteo Politano. Pierwszy zdobył dwie bramki, a drugi - jedną i zaliczył asysty przy obu golach kolegi. Gospodarze odpowiedzieli tylko, już przy stanie 0:3, trafieniem Serba Darko Lazovica w 60. minucie.

Paweł Dawidowicz rozegrał cały mecz w barwach Verony, natomiast Piotr Zieliński z Napoli został zmieniony w 84. minucie. PAP