Jagiellonia Białystok obiła Górnika Zabrze. Dyskusyjna czerwona kartka, błysnął nowy Hiszpan Jose Naranjo. Przełamanie Jesusa Imaza

Jacek Czaplewski
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok nie dała żadnych szans Górnikowi Zabrze, dzięki czemu została nowym liderem tabeli. U siebie wspierana przez ponad 11 tys. kibiców wygrała 4:1. Dwie bramki zdobyła przed i dwie kolejne po kontrowersyjnej czerwonej kartce dla pomocnika gości, Kamila Lukoszka.

PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 4:1

Górnik był tłem dla Jagiellonii. Ugrał tylko kontaktową bramkę. Po błędzie rywala trafił debiutujący Sebastian Musiolik. Po raz pierwszy zagrał też inny piłkarz pozyskany z Rakowa Częstochowa, czyli wypożyczony Szymon Czyż.

Jagiellonia w pełni zasłużyła na wysokie zwycięstwo. Prowadzenie dał Jose Naranjo pozyskany z zaplecza La Liga. Hiszpan zaraz potem asystował swojego rodakowi, Jesusowi Imazowi, który przełamał niemoc sięgającą maja.

Pod koniec pierwszej połowy w roli głównej wystąpili... sędziowie. Tomasz Kwiatkowski i Szymon Marciniak (na VAR) uznali, że Kamil Lukoszek powinien zostać wyrzucony za faul na Dominiku Marczuku. Żółta kartka wydawała się oczywista, ale czerwona wywołała w internecie kompletne zaskoczenie.

Zaraz po tym zdarzeniu przepięknego gola dołożył Bartłomiej Wdowik. Po przerwie Jagiellonia nieco spuściła z tonu. Stworzyła kolejne sytuacje, ale padła tylko jedna bramka. Wynik po godzinie ustalił Dominik Marczuk.

Cztery zwycięstwa z rzędu sprawiły, że pod nieobecność Legii Warszawa to właśnie Jagiellonia wskoczyła na fotel lidera Ekstraklasy.

Oceny piłkarzy po meczu Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze (w skali 1-6):