Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Artur Boruc (Bournemouth) – Pełne 90 minut Artura Boruca w meczu Bournemouth – Hull City. Gospodarze wygrali aż 6:1. "The Cherries" zajmują 11. miejsce w ligowej tabeli.

Łukasz Fabiański (Swansea) – Drużyna Łukasza Fabiańskiego przegrała wyjazdowe spotkanie z Arsenalem 2:3. Polski golkiper rozegrał pełne 90 minut w bramce Swansea. "Łabędzie" plasują się na przedostatniej pozycji.

Championship:

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Czyste konto Bartosza Białkowskiego w meczu Blackburn – Ipswich Town. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Damien Perquis (Nottingham) – 90 minut Damiena Perquisa w barwach Nottingham Forest w meczu z Birmingham. Nottingham wygrało 3:1.

Tomasz Kuszczak (Birmingham) - Tomasz Kuszczak całe spotkanie spędził na ławce Birmingham.

Paweł Wszołek (QPR) – Gol Pawła Wszołka w meczu QPR – Reading (1:1). Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w 14. minucie spotkania. „Wszołi” przebywał na placu gry przez 73 minuty.

Ariel Borysiuk (QPR) – Pełne 90 minut w zespole Queens Park Rangers rozegrał Ariel Borysiuk.

Angola:

Girabola:

Jacek Magdziński (Benfica) – Dwa gole Jacka Magdzińskiego w spotkaniu Benfica de Luanda – GD Interclube (3:1). To drugie i trzecie trafienie 30-letniego napastnika w obecnym sezonie Giraboli.

Azerbejdżan:

1. liga:

Dawid Pietrzkiewicz (Gabala) – Gabala zremisowała na wyjeździe z Interem Baku 1:1. Dawid Pietrzkiewicz wciąż jest bramkarzem rezerwowym uczestnika fazy grupowej Ligi Europy.

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – Zwycięski gol Łukasza Teodorczyka w meczu RSC Anderlecht – Lokeren (1:0). Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w 90. minucie spotkania. "Fiołki" są liderem belgijskiej ekstraklasy z dorobkiem 21 punktów.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Arkadiusz Piech (Apollon) – Apollon przegrał wyjazdowe spotkanie z Ermisem 2:3. Arkadiusz Piech cały mecz przesiedział na ławce Apollonu.

Mateusz Taudul (Zakakíou) – Zakakiou przegrało u siebie z APOEL-em Nikozja 1:4. Mateusz Taudul cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Patryk Procek (Achnas) – Mecz Doxa - Achnas zakończył się bezbramkowym remisem. Patryk Procek rozegrał pełne 90 minut w ekipie przyjezdnych.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Asysta i żółta kartka Kamila Wilczka w meczu Nordsjaelland – Brondby IF (1:1). Reprezentant Polski rozegrał pełne 90 minut w zespole gości. "Chłopcy od zachodnich peryferii" plasują się na drugiej pozycji w tabeli duńskiej ekstraklasy.

Patryk Wolański (Horsens) – Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie pomiędzy Aarhus i Horsens. Wolański całe spotkanie spędził na ławce gości.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – Monaco przegrało na wyjeździe z Tuluzą 1:3. Kamil Glik rozegrał pełne 90 minut. W pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Kamil Grosicki (Rennais) – Remisem 1:1 zakończył się mecz pomiędzy Stade de Rennais i Bordeaux. Kamil Grosicki przebywał na placu gry przez 79 minut.

Igor Lewczuk (Bordeaux) – Pełne 90 minut w defensywie Bordeaux rozegrał Igor Lewczuk.

Maciej Rybus (Lyon) – Olympique Lyon przegrał wyjazdowe spotkanie z Niceą 0:2. Maciej Rybus rozegrał pełne 90 minut w zespole OL.

Grzegorz Krychowiak (PSG) – Wyjazdowe zwycięstwo Paris Saint-Germain nad Nancy 2:1. Grzegorz Krychowiak rozegrał pełne 90 minut w zespole Mistrzów Francji.

Mariusz Stępiński (Nantes) – Nantes wygrało na wyjeździe z Lorient 2:1. Mariusz Stępiński rozegrał 59 minut w zespole gości. Przy pierwszej bramce dla swojej drużyny Polak zanotował dość przypadkową asystę.

Hiszpania:

Primera Division:

Przemysław Tytoń (Deportivo) – Deportivo przegrało na wyjeździe z Barceloną 0:4. Przemysław Tytoń wciąż jest golkiperem rezerwowym drużyny z La Coruny.

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – Cordoba przegrała u siebie z rezerwami Sevilli 0:1. Paweł Kieszek rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

Holandia:

Eredivisie:

Mateusz Klich (Twente) – Gol z rzutu karnego Mateusza Klicha w spotkaniu Twente Enschede – PEC Zwolle (2:2). Ponadto Polak w pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Wojciech Golla (Nijmegen) – Pełne 90 minut Wojciecha Golli w meczu NEC Nijmegen – Feyenoord Rotterdam. Gospodarze przegrali 1:2.

Filip Kurto (Excelsior) – Excelsior Rotterdam przegrał u siebie z Rodą 0:1. Filip Kurto wciąż jest bramkarzem rezerwowym Excelsioru.

Eereste Divisie:

Adrian Purzycki (Sittard) – Fortuna Sittard wygrała u siebie z VVV-Venlo 2:0. Adrian Purzycki cały mecz spędził na ławce Fortuny.

Mikołaj Smyłek (Maastricht) – MVV wygrało u siebie z Dordrecht 2:1. Mikołaj Smyłek cały mecz przesiedział na ławce gospodarzy.

Kazachstan:

1. liga:

Przemysław Trytko (Atyrau) – Atyrau wygrało u siebie z Szachtiorem Karaganda 2:0. Polski napastnik rozegrał pełne 90 minut.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Bayern Monachium zremisował na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt 2:2. Robert Lewandowski spotkanie rozpoczął na ławce Bayernu, a na placu gry pojawił się w 67. minucie meczu. Bayern z dorobkiem 17 punktów jest liderem niemieckiej ekstraklasy.

Paweł Olkowski (Koeln) – Kolonia wygrała u siebie z Ingolstadt 2:1. Paweł Olkowski całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim wygrało na własnym stadionie z Freiburgiem 2:1. Polanski wszedł na boisko w 74. minucie spotkania.

Rafał Gikiewicz (Freiburg) – Rafał Gikiewicz całe spotkanie przeciwko „Wieśniakom” oglądał z wysokości ławki rezerwowej beniaminka Bundesligi.

2. Bundesliga:

Artur Sobiech (Hannover) – Hannover przegrał wyjazdowy mecz z Unionem Berlin 1:2. Artur Sobiech rozegrał całe spotkanie i zanotował asystę przy bramce dla swojej drużyny.

Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – 90 minut Waldemara Soboty w meczu Sankt Pauli – Erzgebirge Aue (1:2).

Adam Bodzek (Fortuna) – Fortuna Dusseldorf wygrała na wyjeździe z TSV 1860 Monachium 3:1. Adam Bodzek rozegrał pełne 90 minut w zespole gości.

Paweł Dawidowicz (Bochum) – Bochum zremisowało na własnym stadionie z Sandhausen 2:2. Paweł Dawidowicz wszedł na plac gry w 62. minucie meczu.

Jakub Kosecki (Sandhausen) – 58 minut i asysta w wykonaniu Jakuba Koseckiego w pojedynku z VfL Bochum.

Daniel Łukasik (Sandhausen) – Daniel Łukasik całe spotkanie oglądał z wysokości ławki rezerwowej.

Marcin Kamiński (Stuttgart) – Stuttgart przegrał na wyjeździe z Dynamem Drezno 0:5. Marcin Kamiński całe spotkanie spędził na ławce VfB.

Norwegia:

Tippeligaen:

Piotr Leciejewski (Brann) – Brann przegrało u siebie z Lillestrom 1:2. Całe spotkanie w bramce gospodarzy rozegrał Piotr Leciejewski.

Łukasz Jarosiński (Stromsgodset) – Remisem 1:1 zakończył się mecz pomiędzy Stromsgodset i Viking. Jarosiński cały mecz spędził na ławce rezerwowej gospodarzy.

Rosja:

Premjer Liga:

Janusz Gol (Amkar Perm) – Mecz Amkar Perm – Lokomotiw Moskwa zakończył się bezbramkowym remisem. Janusz Gol rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Słowacja:

2. liga:

Mateusz Góra (Partizan) – Dwa gole 19-legniego Mateusza Góry w meczu Partizan Bardejov – Spisska Nova Ves (5:0). Polski pomocnik zszedł z boiska w 74. minucie meczu.

Szkocja:

Premiership:

Krystian Nowak (Heart) – „Serca” pokonały na własnym obiekcie Dundee FC 2:0. Krystian Nowak cały mecz spędził na ławce HoM.

Turcja:

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Czyste konto Adama Stachowiaka w meczu Gaziantep – Samsuspor (3:0). Polski bramkarz w 61. minucie obronił rzut karny wykonywany przez Murata Gurbuzerola.

Węgry:

Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Czerwona kartka Michała Nalepy w spotkaniu Haladas – Ferencvaros. Gospodarze wygrali 2:0.

Włochy:

Serie A:

Piotr Zieliński (Napoli) – SSC Napoli przegrało na własnym obiekcie z Romą 1:3. Zieliński wszedł na boisko w 81. minucie spotkania.

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – Pełne 90 minut w bramce Romy rozegrał Wojciech Szczęsny.

Karol Linetty (Sampdoria) – 90 minut rozegrał Karol Linetty w meczu Pescara – Sampdoria Genua (1:1).

Łukasz Skorupski (Empoli) – Czyste konto Łukasza Skorupskiego w meczu Genoa – Empoli. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – Bezbramkowym remisem zakończył się mecz pomiędzy Fiorentiną i Atalantą. Drągowski całe spotkanie spędził na ławce „Violi”.

Bartosz Salamon (Cagliari) – Calgiari Calcio wygrało wyjazdowe spotkanie z Interem Mediolan 2:1. Bartosz Salamon całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowej beniaminka włoskiej ekstraklasy.

Serie B:

Tomasz Kupisz (Novara) – Novara przegrała wyjazdowe spotkanie z Pro Vercelli 1:2. Tomasz Kupisz cały mecz spędził na ławce przyjezdnych.

Błażej Augustyn (Ascoli) – 90 minut Błażeja Augustyna w meczu Ascoli – Hellas Verona (1:4).

Zjednoczone Emiraty Arabskie:

League:

Adrian Mierzejewski (Al Sharjah) – Porażka Al Sharjah na wyjeździe z Al-Jazirą 0:3. Mierzejewski rozegrał pełne 90 minut, ponadto został ukarany żółtą kartką w końcówce spotkania.