Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:
Championship:

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Czyste konto Tomasza Kuszczaka w meczu Bristol City – Birmingham. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Belgia:
Jupiler League:

Rafał Wolski (Mechelen) – KV Mechelen przegrało na wyjeździe z Charleroi 2:3. Rafał Wolski całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowej przyjezdnych.

Cypr:
Pierwsza Dywizja:

Mateusz Piątkowski (APOEL) – APOEL Nikozja wygrał na własnym obiekcie z Neą Salamis 6:1. Mateusz Piątkowski całe spotkanie przesiedział na ławce.

Grecja:
Super League:

Radosław Majewski (Veria) – Veria przegrała na wyjeździe z AEK Ateny 0:3. Radosław Majewski rozegrał pełne 90 minut w barwach gości.

Francja:
Ligue 1:

Kamil Grosicki (Rennes) – Stade Rennes przegrało na wyjeździe z Girondins Bordeaux 0:4. Kamil Grosicki wszedł na boisko w 61. minucie spotkania.

Holandia:
Eredivisie:

Arkadiusz Milik (Ajax) – Gol Arkadiusza Milika w meczu Roda Kerkrade – Ajax Amsterdam (2:2). Milik wpisał się na listę strzelców w 27. minucie, Polak rozegrał całe spotkanie.

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC przegrało u siebie z AZ Alkmaar 0:3. Wojciech Golla rozegrał pełne 90 minut w defensywie gospodarzy.

Filip Bednarek (Utrecht) – FC Utrecht przegrał na wyjeździe z Twente Enschede 1:3. Filip Bednarek wciąż jest bramkarzem rezerwowym Utrechtu.

Filip Kurto (Excelsior) – Filip Kurto wrócił do bramki Excelsioru Rotterdam. Polak zachował czyste konto w meczu z Vitesse, spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Niemcy:
1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Dwa gole Roberta Lewandowskiego w meczu Bayern Monachium – Hoffenheim (2:0). Polak wpisał się na listę strzelców w 32. i 64. minucie spotkania. Bayern z dorobkiem 52 punktów przewodzi w tabeli Bundesligi.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Borussia Dortmund wygrała na własnym obiekcie z Ingolstadt 2:0. Łukasz Piszczek zanotował asystę przy pierwszym golu Aubameyanga, ponadto został ukarany żółtą kartką. Reprezentant Polski rozegrał pełne 90 minut. BVB jest wiceliderem niemieckiej ekstraklasy.

Przemysław Tytoń (Stuttgart) – Stuttgart wygrał na własnym stadionie z Hamburgerem SV 2:1. Przemysław Tytoń rozegrał pełne 90 minut w bramce VfB.

Łukasz Załuska (Darmstadt) – Darmstadt przegrało u siebie z Schalke Gelsenkirchen 0:2. Łukasz Załuska wciąż jest bramkarzem rezerwowym beniaminka Bundesligi.

Sebastian Boenisch (Bayer) – Bayer Leverkusen wygrał na własnym obiekcie z Hannoverem 3:0. Sebastian Boenisch całe spotkanie spędził na ławce “Aptekarzy”.

Artur Sobiech (Hannover) – Również całe spotkanie na ławce przesiedział napastnik Hannoveru, Artur Sobiech.

Portugalia:
Liga Zon Sagres:

Paweł Kieszek (Estoril) – Estoril Praia przegrał przed własną publicznością z FC Porto 1:3. Paweł Kieszek rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

Walia:
Premier League:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie pomiędzy The New Saints i Connah’s Q. Cieślewicz przebywał na placu gry do 63. minuty spotkania.

Antoni Sarnowski (Bangor) – Bangor City wygrało u siebie z Rhyl 4:3. Antoni Sarnowski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych gospodarzy.

Włochy:
Serie A:

Piotr Zieliński (Empoli) – Empoli przegrało na wyjeździe z Napoli 1:5. Piotr Zieliński rozegrał pełne 90 minut, w pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Łukasz Skorupski (Empoli) – Pełne spotkanie w bramce Empoli rozegrał Łukasz Skorupski, który pięciokrotnie wyjmował piłkę ze swojej bramki.

Jakub Błaszczykowski (Fiorentina) – Fiorentina bezbramkowo zremisowała w wyjazdowym meczu z Genoą. Jakub Błaszczykowski całe spotkanie spędził na ławce „Violi”.

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – AS Roma z Wojciechem Szczęsnym w bramce wygrała z Frosinone 3:1. Roma plasuje się na 5. pozycji w ligowej tabeli.

Paweł Wszołek (Hellas Verona) – 81 minut Pawła Wszołka w meczu Torino – Hellas Verona. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Thiago Cionek (Palermo) – Palermo zremisowało na wyjeździe z Carpi 1:1. Thiago Cionek całe spotkanie spędził na ławce rezerwowej gości.

Serie B:

Tomasz Kupisz (Brescia) – Brescia przegrała na własnym obiekcie z Livorno 1:3. Tomasz Kupisz rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Bartosz Salamon (Cagliari) – Cagliari Calcio wygrało na wyjeździe z Avellino 2:1. Bartosz Salamon rozegrał pełne 90 minut, w drugiej połowie został ukarany żółtą kartką.