Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:
Premier League:

Artur Boruc (Bournemouth) – Czyste konto Artura Boruca w meczu Bournemouth – Norwich (3:0). Bournemouth zajmuje 15. miejsce w tabeli Premier League.

Marcin Wasilewski (Leicester) – Leicester zremisowało na wyjeździe z Aston Villą 1:1. Marcin Wasilewski całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowej gości.

Championship:

Michał Żyro (Wolverhampton) – Gol Michała Żyry w meczu Wolves – Cardiff (1:3). Polak rozegrał pełne 90 minut w barwach gospodarzy. To trzecie ligowe trafienie Żyry w barwach Wolverhampton.

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Czyste konto Tomasza Kuszczaka w meczu Derby County – Birmingham (0:3). Birmingham zajmuje 8. miejsce w ligowej tabeli.

Bartosz Białkowski (Ipswich)
– Ipswich Town zremisowało u siebie z Preston 1:1.. Bartosz Białkowski wciąż jest bramkarzem rezerwowym w Ipswich.

Piotr Malarczyk (Ipswich) – Piotr Malarczyk również całe spotkanie przesiedział na ławce gospodarzy. Ipswich zajmuje 7. pozycję w tabeli Championship.

Belgia:
Jupiler League:

Rafał Wolski (Mechelen) – Asysta Rafała Wolskiego w meczu Westerlo – Mechelen (3:2). Polak rozegrał 78. minut, minutę wcześniej zanotował asystę.

Filip Starzyński (Lokeren) – Lokeren przegrało u siebie ze Standardem Liege 0:2. Filip Starzyński całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Cypr:
Pierwsza Dywizja:

Arkadiusz Piech (AEL Limassol) – Debiut Arkadiusza Piecha w AEL-u, który wygrał wyjeździe z AEK-iem Larnaka 2:0. Po faulu na polskim napastniku czerwoną kartkę otrzymał David Català. Piech zszedł z boiska w 59. minucie.

Adam Marciniak (Larnaka) – Adam Marciniak rozegrał pełne 90 minut w barwach Larnaki w meczu z AEL-em.

Mateusz Taudul (Larnaka) – Mateusz Taudul wciąż jest bramkarzem rezerwowym AEK-u Larnaka.

Mateusz Piątkowski (APOEL) – APOEL Nikozja wygrał u siebie z Paralimni 3:0. Mateusz Piątkowski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowej gospodarzy.

Grecja:
Super League:

Radosław Majewski (Veria) – Gol Radosława Majewskiego w meczu PAOK – Veria (2:1). 29-latek wpisał się na listę strzelców w 74. minucie spotkania.

Francja:
Ligue 1:

Kamil Grosicki (Rennes) – Bramka Kamila Grosickiego w meczu Troyes – Stade Renners (2:4). Reprezentant Polski wszedł na boisko w 76. minucie spotkania i już po 5 minutach wpisał się na listę strzelców. Grosicki ma już 6 bramek na swoim koncie w obecnym sezonie ligowym.

Hiszpania:
Primera Division:

Grzegorz Krychowiak (Sevilla) – Sevilla wygrała na własnym obiekcie z Malagą 2:1. Grzegorz Krychowiak rozegrał pełne 90 minut w barwach gospodarzy.

Holandia:
Eredivisie:

Arkadiusz Milik (Ajax) – Ajax Amsterdam wygrał na wyjeździe z ADO Den Haag 1:0. Arkadiusz Milik zszedł z boiska w 83. minucie spotkania, jego miejsce zastąpił El-Ghazi.

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC Nijmegen wygrało na własnym obiekcie z Willem II 1:0. Wojciech Golla rozegrał pełne spotkanie w zespole gospodarzy, ponadto w 79. minucie został ukarany żółtą kartką.

Filip Bednarek (Utrecht) – Utrecht wygrał na wyjeździe z Groningen 4:1. Filip Bednarek całe spotkanie spędził na ławce gości.

Filip Kurto (Excelsior) – Excelsior Rotterdam przegrał na wyjeździe z Graafschap 0:2. Filip Kurto całe spotkanie spędził na ławce rezerwowej gości.

Izrael:
1 liga:

Ludovic Obraniak (Maccabi) – Maccabi Hajfa wygrało u siebie z Raanana 2:0. Ludovic Obraniak pojawił się na placu gry w 58. minucie.

Portugalia:
Liga Zon Sagres:

Paweł Kieszek (Estoril) – Estoril Praia przegrał przed własną publicznością z Benfiką 1:2. Paweł Kieszek rozegrał pełne spotkanie w bramce Estorilu.

Segunda Liga:

Paweł Dawidowicz (Benfica B) – 90 minut Pawła Dawidowicza w przegranym meczu z Penafiel 0:1.

Szkocja:
Premiership:

Błażej Augustyn (Hearts of Midlothian) – Hearts wygrało u siebie z Motherwell 6:0. Błażej Augustyn rozegrał pełne 90 minut, pod koniec spotkania został ukarany żółtą kartką.

Turcja:
2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Gaziantep przegrał u siebie z Balikesirsporem 1:2. Adam Stachowiak rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy. Gaziantep zajmuje 11. miejsce w tabeli.

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – Niespodzianka w lidze walijskiej. TNS przegrało na wyjeździe z Connah’s 0:2. Adrian Cieślewicz przebywał na boisku do 80. minuty spotkania. The New Saints dalej jest liderem walijskiej Premier League, przewaga nad wiceliderem wynosi 6 punktów.

Antoni Sarnowski (Bangor) – Bangor City wygrał u siebie z Haverfordwest 2:1. Anotni Sarnowski całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Włochy:
Serie A:

Jakub Błaszczykowski (Fiorentina) - Fiorentina przegrała na wyjeździe z Milanem 0:2. Jakub Błaszczykowski całe spotkanie przesiedział na ławce "Violi".

Kamil Glik (Torino) – Torino pokonało na własnym obiekcie Frosinone 4:2. Kamil Glik rozegrał pełne 90 minut w zespole Torino. Polak w 9. minucie był faulowany w polu karnym gości i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Ciro Immobile.

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – AS Roma zremisowała u siebie z Hellasem Verona 1:1. Wojciech Szczęsny rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy. Polski golkiper został wybrany najlepszym piłkarzem Romy w tym spotkaniu.

Paweł Wszołek (Hellas Verona) – Paweł Wszołek rozpoczął spotkanie przeciwko Romie w wyjściowym składzie Hellasu. Wszołek wywalczył w tym spotkaniu rzut karny, a na boisku przebywał do 73. minuty. Zagraniczne media oceniły najwyżej oceniły Polaka zespole przyjezdnych.

Piotr Zieliński (Empoli) – Empoli zremisowało na wyjeździe z Chievo 1:1. Piotr Zieliński rozegrał 88 minut.

Łukasz Skorupski (Empoli) – Pełne spotkanie w bramce Empoli rozegrał Łukasz Skorupski.

Thiago Cionek (Palermo) – Palermo przegrało na wyjeździe z Genoą 0:4. Thiago Cionek całe spotkanie spędził na ławce rezerwowej swojego nowego klubu.

Serie B:

Tomasz Kupisz (Brescia) – Brescia wygrała u siebie z Ceseną 2:1. Tomasz Kupisz rozegrał pełne 90 minut w ekipie gospodarzy.