Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth z Arturem Borucem w bramce przegrało wyjazdowe spotkanie z Tottenhamem 0:3.

Łukasz Fabiański (Swansea) – Czyste konto Łukasza Fabiańskiego w meczu Swansea – Aston Villa (1:0).

Marcin Wasilewski (Leicester) – Leicester wygrało na wyjeździe z Crystal Palace 1:0. Marcin Wasilewski całe spotkanie spędził na ławce lidera Premier League.

Championship:

Michał Żyro (Wolverhampton) – Wolverhampton zremisowało na wyjeździe z Burnley 1:1. Michał Żyro rozegrał 85 minut w barwach Wolves.

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Birmingham zremisowało u siebie z Fulham 1:1. Tomasz Kuszczak rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town przegrało u siebie z Rotherham 0:1. Bartosz Białkowski rozegrał całe spotkanie w bramce Ipswich.

Azerbejdżan

1 liga:

Dawid Pietrzkiewicz (Qabala) – Qabala przegrała u siebie z Karabachem Agdam 1:2. Dawid Pietrzkewicz całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Arkadiusz Piech (AEL Limassol) – Gol Arkadiusza Piecha w derbach Limassolu. AEL zremisował z Arisem 2:2. 30-letni napastnik rozegrał pełne 90 minut.

Łukasz Skowron (AEL Limassol) – Łukasz Skowron usiadł na ławce rezerwowych w meczu z Arisem.

Mateusz Piątkowski (APOEL) – APOEL Nikozja wygrał na wyjeździe z AEK-iem Larnaka 3:0. Mateusz Piątkowski cały mecz spędził na ławce lidera cypryjskiej ekstraklasy.

Adam Marciniak (Larnaka) – Adam Marciniak spotkanie z APOEL-em Nikozja oglądał z wysokości ławki rezerwowej. AEK Larnaka traci do APOEL-u 6 punktów.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Brondby zremisowało u siebie z Esbjergiem 0:0. Kamil Wilczek wszedł na boisko w 67. minucie. Pod koniec spotkania polski napastnik otrzymał żółtą kartkę.

Patryk Wolański (Midtjylland) – Mydtjylland przegrało wyjazdowe spotkanie z Sonderjyske 2:3. Patryk Wolański wciąż jest bramkarzem rezerwowym Midtjylland.

Grecja:

Radosław Majewski (Veria) – Veria przegrała na własnym obiekcie z Plataniasem 0:1. Radosław Majewski rozegrał 69 minut w ekipie gospodarzy.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Grosicki (Rennes) – Asysta Kamila Grosickiego w meczu Olympique Marsylia – Stade Rennes (2:5). Polak rozegrał 60 minut w barwach Rennes.

Hiszpania:

Primera Division:

Grzegorz Krychowiak (Sevilla) – Sevilla przegrała wyjazdowe spotkanie z Realem Madryt 0:4. Grzegorz Krychowiak rozegrał 90 minut, w drugiej połowie otrzymał żółtą kartkę.

Holandia:

Eredivisie:

Arkadiusz Milik (Ajax) – Arkadiusz Milik strzelił gola i zanotował asystę w meczu PSV Eindhoven – Ajax Amsterdam (0:2). Polski napastnik zszedł z boiska w 80. minucie. Dla Milika jest to 16. gol w obecnym sezonie ligowym. Ajax awansował na pozycję lidera holenderskiej ekstraklasy.

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC przegrało wyjazdowe spotkanie z ADO Den Haag 0:1. Wojciech Golla całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Piotr Parzyszek (De Graafschap) – Graafschap przegrało wyjazdowe spotkanie z Feyenoordem 1:3. Polski napastnik całe spotkanie spędził na ławce.

Oskar Zawada (Twente) – Twente Enschede zremisowało u siebie z AZ Alkmaar 2:2. Oskar Zawada wszedł na plac gry w 79. minucie spotkania.

Filip Bednarek (Utrecht) – Utrecht wygrał u siebie z Excelsiorem Rotterdam 2:1. Filip Bednarek wciąż jest bramkarzem rezerwowym w Utrechcie.

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Jubilo zremisowało na własnym stadionie z Avispą Fukuoka 2:2. Polski golkiper rozegrał pełne 90 minut.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Gol Roberta Lewandowskiego w meczu FC Koeln – Bayern Monachium (0:1). Lewandowski, który rozegrał całe spotkanie, na listę strzelców wpisał się w 10. minucie.

Paweł Olkowski (Koeln) – Paweł Olkowski całe spotkanie z Bayernem oglądał z wysokości ławki rezerwowej gospodarzy.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Borussia Dortmund wygrała na wyjeździe z Augsburgiem 3:1. Łukasz Piszczek rozegrał pełne 90 minut na prawej obronie BVB.

Przemysław Tytoń (Stuttgart) – Stuttgart przegrał na własnym stadionie z Bayerem Leverkusen 0:2. Przemysław Tytoń rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim wygrało na wyjeździe z HSV 3:1. Eugen Polanski cały mecz przesiedział na ławce gości.

Artur Sobiech (Hannover) – Hannover przegrał wyjazdowe spotkanie z Eintrachtem Frankfurt 0:1. Artur Sobiech przesiedział cały mecz na ławce rezerwowej.

Łukasz Załuska (Darmstadt) – Darmstadt zremisowało na wyjeździe z Wolfsburgiem 1:1. Łukasz Załuska całe spotkanie spędził na ławce beniaminka Bundesligi.

2. Bundesliga:

Adam Bodzek (Fortuna) – Fortuna Dusseldorf wygrała u siebie z Kaiserslautern 4:3. 30-letni Adam Bodzek rozegrał 68 minut w obronie gospodarzy. Urodzony w Zabrzu zawodnik zanotował asystę przy jednej z bramek dla swojej drużyny.

Mateusz Klich (Kaiserslautern) – Klich rozegrał 79 minut w zespole „Czerwonych Diabłów”.

Kacper Przybyłko (Kaiserslautern) – Kacper Przybyłko wszedł na boisko w 79. minucie, zastępując na placu gry Mateusza Klicha.

Rafał Gikiewicz (Brunszwik) – Eintracht Brunszwik przegrał na wyjeździe z Unionem Berlin 1:3. Rafał Gikiewicz rozegrał pełne 90 minut w bramce gości.

Adam Matuszczyk (Brusznwik) – 79 minut Adama Matuszczyka w meczu z Unionem. Polak w drugiej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Norwegia:

Tippeligaen:

Piotr Leciejewski (Brann) – Czyste konto Piotra Leciejewskiego w meczu Brann – Odd (0:0).

Łukasz Jarosiński (Stromsgodset) – Stromsgodset przegrało na wyjeździe z Rosenborgiem 0:1. Łukasz Jarosiński wciąż jest bramkarzem rezerwowym Stromsgodset.

Portugalia:

Liga Zon Sagres:

Paweł Kieszek (Estoril) – Czyste konto Pawła Kieszka w meczu Academica – Estoril Praia (0:3). Estoril zajmuje 7. miejsce w ligowej tabeli.

Maciej Makuszewski (Vitoria) – Vitoria Setubal przegrała na własnym obiekcie z FC Porto 0:1. Maciej Makuszewski rozegrał 81 minut w barwach gospodarzy.

Segunda Liga:

Paweł Dawidowicz (Benfica B) – 90 minut Pawła Dawidowicza w meczu Portimonense – Benfica B (1:0).

Rosja:

Premjer Liga:

Janusz Gol (Amkar Perm) – Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie Amkar Perm – FK Rostów. Janusz Gol rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Maciej Rybus (Terek) – Terek Grozny zremisował u siebie z Uralem 1:1. Maciej Rybus rozegrał pełne 90 minut w zespole Tereka.

I Division:

Marcin Kowalczyk (FK Tosno) – Tosno zremisowało u siebie z Volgar-Astrakhanem 1:1. Marcin Kowalczyk rozegrał pełne 90 minut.

Szkocja:

Premiership:

Michał Szromnik (Dundee United) – Derby Dundee zakończyły się remisem 2:2. Michał Szromnik całe spotkanie przesiedział na ławce United.

Błażej Augustyn (Hearts of Midlothian) – 66 minut rozegrał Błażej Augustyn w meczu Hearts – St. Johnstone (0:3). Polak w pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką. “Serca” zajmują 3. miejsce w ligowej tabeli.

Turcja:

Super Lig:

Łukasz Szukała (Osmanlispor) – Osmanlispor wygrał u siebie z Genclerbirligi 3:1. Łukasz Szukała rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Patryk Tuszyński (Rizespor) – Rizespor zremisował na wyjeździe z Akhisarem Belediye 1:1. Patryk Tuszyński wszedł na plac gry w 75. minucie. Rizespor zajmuje 14. miejsce w tabeli.

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Gaziantep Belediyespor wygrał u siebie z Trabzonem 2:1. Adam Stachowiak rozegrał pełne 90 minut w bramce Gaziantepu.

Ukraina:

Łukasz Teodorczyk (Dynamo Kijów) – Dynamo Kijów wygrało na własnym obiekcie 1:0 z Zorią Ługańsk. Teodorczyk wszedł na plac gry w 89. minucie meczu.

USA:

MLS:

Damien Perquis (Toronto) – Toronto przegrało na wyjeździe z Kansas City 0:1. Damien Perquis rozegrał pełne 90 minut w barwach gości.

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) –TNS przegrało wyjazdowe spotkanie z Connah’s Q. 1:2. Adrian Cieślewicz całe spotkanie spędził na ławce lidera walijskiej ekstraklasy.

Antoni Sarnowski (Bangor) – Bangor wygrał wyjazdowe spotkanie z Rhyl 4:3. Antoni Sarnowski cały mecz spędził na ławce Bangoru.

Węgry:

Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Ferencvaros wygrało na wyjeździe z Vasas 4:1. Michał Nalepa rozegrał 90 minut w ekipie lidera węgierskiej ekstraklasy.

Włochy:

Serie A:

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – AS Roma zremisowała na własnym obiekcie z Interem Mediolan 1:1. Wojciech Szczęsny rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy. Roma z dorobkiem 60 punktów plasuje się na 3. miejscu w tabeli.

Kamil Glik (Torino) – Torino przegrało derbowy pojedynek z Juventusem 1:4. Kamil Glik rozegrał całe spotkanie, ponadto w pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką.

Jakub Błaszczykowski (Fiorentina) – Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie Frosinone – Fiorentina. Jakub Błaszczykowski całe spotkanie przesiedział na ławce „Violi”.

Paweł Wszołek (Hellas Verona) – Verona przegrała u siebie z Carpi 1:2. Paweł Wszołek rozegrał 90 minut.

Dominik Furman (Hellas Verona) – Dominik Furman całe spotkanie z Carpi przesiedział na ławce. Hellas zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Piotr Zieliński (Empoli) – Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie pomiędzy Empoli i Palermo. Piotr Zieliński rozegrał 63 minuty.

Łukasz Skorupski (Empoli) – Łukasz Skorupski rozegrał pełne 90 minut w bramce Empoli. Polak zachował czyste konto.

Thiago Cionek (Palermo) – Thiago Rangel Cionek zanotował kolejne spotkanie na ławce rezerwowych Palermo.

Serie B:

Tomasz Kupisz (Brescia) – Gol Tomasza Kupisza w meczu Latina – Brescia (2:2). Polak brał udział również przy drugiej bramce, która padła po dobitce jego strzału. Kupisz rozegrał pełne 90 minut, a w pierwszej części spotkania ukarany został żółtą kartkę.

Bartosz Salamon (Cagliari) – Cagliari Calcio wygrało wyjazdowe spotkanie z Vicenzą 2:0. Salamon rozegrał 90 minut, a w drugiej części spotkania otrzymał żółtą kartkę.

Wyspy Owcze:

1liga:

Łukasz Cieślewicz (B36 Tórshavn) – Gol Łukasza Cieślewicza w meczu B68 Toftir – B36 Tórshavn (1:4) w meczu 3. kolejki ligi farerskiej. Polak rozegrał całe spotkanie.

Michał Przybylski (B68 Toftir) – 18-letni Michał Przybylski całe spotkanie przeciwko Tórshavn spędził na ławce gospodarzy.