Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT]

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani pod uwagę są jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu.

Anglia:
Premier League:

Wojciech Szczęsny (Arsenal) – Arsenal Londyn wygrał 2:0 z Crystal Palace po golach Alexa Oxlade-Chamberlaina. Szczęsny rozegrał całe spotkanie w barwach „Kanonierów”. To jedenaste w sezonie czyste konto polskiego golkipera.
Łukasz Fabiański (Arsenal) – Fabiański cały mecz przeciwko Crystal Palace spędził na ławce rezerwowych.
Artur Boruc (Southampton) – świetny mecz Southampton, które wygrało 3:0 w wyjazdowym meczu z Fulham. Fulham przeważało w pierwszej części spotkania, jednak fenomenalnie spisywał się w bramce Artur Boruc, który rozegrał pełne spotkanie.

Championship:

Marcin Wasilewski (Leicester) – kolejne zwycięstwo Leicester City. Lider Championship wygrał 1:0 z Bournemouth. Wasilewski rozegrał cały mecz, a w 67. minucie został ukarany żółtą kartką.
Tomasz Kuszczak (Brighton) – niżej notowany Watford wygrał 2:0 z Brighton. Całe spotkanie w bramce gości rozegrał Tomasz Kuszczak. Brighton plasuje się na dziewiątej pozycji w ligowej tabeli z dorobkiem 40 „oczek”.
Lukas Jutkiewicz (Bolton) – Ipswich wygrało 1:0 z Boltonem. Jutkiewicz, który został wypożyczony z Middlesbrough rozegrał pełne spotkanie w barwach gości.
Radosław Majewski (Nottingham) – Nottingham Forest wygrało 3:1 z Yeovil Town. Niestety całe spotkanie na ławce przesiedział Radosław Majewski. Nottingham zajmuje piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 50 punktów na swoim koncie.

Belgia:
Jupiler League:

Waldemar Sobota (Club Brugge) – Brugia wygrała 2:1 z Mons. Sobota spędził na boisku 66 minut. W jego miejsce wszedł Gudjohnsen, który później zdobył gola na 1:0.

Cypr:
I Dywizja:

Łukasz Gikiewicz (Omonia) – Omonia Nikozja bezbramkowo zremisowała z AEK Larnaka. „Giki” rozegrał 85 minut w barwach Omonii, zmienił go Roushias. Po 19. kolejkach Omonia zajmuje szóste miejsce w tabeli cypryjskiej ekstraklasy.

Francja:
Ligue 1:

Grzegorz Krychowiak (Reims) – porażka Stade de Reims 2:4 w spotkaniu z Montpellier. Grzegorz Krychowiak został ukarany żółtą kartką i rozegrał 56 minut, na boisku zastąpił go Oniangue.
Kamil Grosicki (Rennes) – debiut Kamila Grosickiego w barwach Stade Rennes. Zespół Polaka wygrał 2:0 z Olympique Lyon, a były piłkarz Sivassporu pojawił się na boisku w 64. minucie i chwilę później brał udział w akcji bramkowej na 2:0. Portal L'Equipe dobrze ocenił grę reprezentanta Polski. Rennes zajmuje po 23 kolejkach 15 miejsce z dorobkiem 27 punktów.

Grecja:
Super League:

Sebastian Przyrowski (Levadiakos) – porażka Levadiakosu 2:1 z Gianniną. Polski golkiper rozegrał cały mecz w barwach Levadiakosu.

Hiszpania:
Segunda Division:

Cezary Wilk (Deportivo) – Deportivo wygrało 2:1 z Sabadell. Cezary Wilk rozegrał pełne spotkanie dla zespołu z La Coruny. Deportivo jest liderem hiszpańskiej Segundy Division.

Holandia:
Eredivisie:

Mateusz Klich (Zwolle) – PEC Zwolle wygrało na własnym stadionie 3:1 z Rodą Kerkrade. Całe spotkanie w barwach Zwolle rozegrał Mateusz Klich, który rozegrał bardzo dobre zawody. Pierwsza bramka dla Zwolle padła po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Klicha, a ostatni gol autorstwa Freda Bensona padł po świetnej akcji indywidualnej Polaka. W 89. minucie reprezentant Polski dostał żółtą kartkę.
Filip Kurto (Roda) – bramkarz Rody rozegrał pełne spotkanie przeciwko Zwolle.
Mateusz Prus (Roda) – Mateusz Prus całe spotkanie z PEC Zwolle spędził na ławce rezerwowych Rody.
Przemysław Tytoń (PSV) – RKC Waalwijk wygrało 2:0 z PSV Eindhoven. Przemysław Tytoń wciąż jest jedynie bramkarzem rezerwowym PSV.

Niemcy:
Bundesliga:

Robert Lewandowski (Borussia) – Borussia Dortmund wygrała 2:1 z Eintrachtem Brunszwik. Robert Lewandowski rozegrał całe spotkanie i zanotował asystę przy pierwszym golu Aubameyanga.
Łukasz Piszczek (Borussia) – prawy obrońca reprezentacji Polski wszedł na boisku w 84. minucie, zastępując Kevina Grosskreutza. Borussia zajmuje trzecie miejsce w tabeli ze stratą czterech punktów do drugiego Bayeru Leverkusen.
Eugen Polanski (Hoffenheim) – Polanski rozegrał całe spotkanie w barwach „Wieśniaków” w spotkaniu z Hamburgiem.
Arkadiusz Milik (Augsburg) – Arkadiusz Milik wyszedł od pierwszej minuty na spotkanie z Werderem Brema. Polak rozegrał 69 minut, na boisku zastąpił go Ji Dong-Won. Augsburg obecnie plasuje się na dziewiątej pozycji w Bundeslidze z dorobkiem 28 punktów.
Martin Kobylański (Werder) – Kobylański wszedł na boisko w spotkaniu z Augsburgiem w 69. minucie. Młody Polak zastąpił Di Santo. Werder Brema ma na swoim koncie 20 punktów, co daje dwunaste miejsce w lidze.

Portugalia:
Liga Zon Sagres:

Paweł Kieszek (Setubal) – Victoria Setubal w bramce z Pawłem Kieszkiem wygrała 2:0 z Rio Ave. Drużyna Polaka zajmuje obecnie dwunastą pozycję w tabeli z 19 punktami na koncie.

Szkocja:
Premiership:

Radosław Cierzniak (Dundee) – Dundee United zremisowało 1:1 na wyjeździe z Partick Thistle. Cierzniak rozegrał pełne spotkanie w bramce Dundee.
Łukasz Załuska (Celtic) – Celtic Glasgow wygrał 1:0 z St. Mirren. Załuska cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych lidera szkockiej ekstraklasy. Celtic ma przewagę 21 punktów nad drugim w tabeli Aberdeen.

Turcja:
1. Liga (drugi poziom rozgrywkowy):

Mariusz Pawełek (Adana Demirspor) – Mariusz Pawełek został wypożyczony z Rizesporu do drugoligowej Adany Demirspor. Adana przegrała 1:0 z wyżej notowanym Balikesirsporem. Pawełek rozegrał całe spotkanie w bramce nowego klubu. Po 22 kolejkach Demirspor zajmuje ósmą lokatę z dorobkiem 31 punktów.

Włochy:
Serie A:

Kamil Glik (Torino) – Torino zremisowało 1:1 z Milanem. Świetne zawody rozegrał Kamil Glik, który był filarem defensywy Torino. Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie, lecz w 78. minucie meczu Giampaolo Pazzini składał się do przewrotki i niefortunnie trafił w twarz Polaka. Na szczęście obyło się bez większych problemów i Glik mógł kontynuować spotkanie.
Rafał Wolski (Fiorentina) – Cagliari wygrało 1:0 z Fiorentiną. Wolski tradycyjnie cały mecz spędził na ławce rezerwowych „Violi”.
Tomasz Kupisz (Chievo) – Chievo Werona przegrało 0:2 z Lazio Rzym. Były zawodnik Jagiellonii Białystok cały mecz spędził na ławce. Chievo plasuje się na szesnastej pozycji w lidze.
Piotr Zieliński (Udinese) – Zwycięstwo Udinese 2:0 w meczu z Bologną. Piotr Zieliński całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych Udine.

Serie B:

Paweł Bochniewicz (Reggina) – Reggina wygrała 1:0 z Lanciano. Bochniewicz cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych gospodarzy. Reggina zajmuje 20. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 20 punktów.