Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT]

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani pod uwagę są jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu.

Ekstraklasa - transfery zima 2014 [NIEZBĘDNIK KIBICA ONLINE]

Anglia:

Championship:

Marcin Wasilewski (Leicester) – Wasilewski rozpoczął spotkanie z Middlesbrough na ławce rezerwowych, jednak już w 9. minucie zastąpił Moore’a. Rozegrał mecz do końca, a jego Leicester pokonało rywala 2:0. Leicester zdecydowanie przewodzi w tabeli Championship i zapewne w następnym sezonie zobaczymy „Wasyla” na boiskach Premier League.
Lukas Jutkiewicz (Middlesbrough) – Jutkiewicz wszedł na boisko w spotkaniu z Leicester City w 59. minucie, zastępując Kamarę. Middlesbrough plasuje się na 10. miejscu w ligowej tabeli, z dorobkiem 36 punktów.

Cypr:
I Dywizja:

Łukasz Gikiewicz (Omonia) – Gol i asysta Gikiewicza w meczu Omonii Nikozja z ostatnim w tabeli Aiki Larnaka. Mecz zakończył się wynikiem 5:0, choć rezultat mógł być zdecydowanie wyższy. Gikiewicz ma już na swoim koncie 7 bramek w obecnym sezonie.

Skrót meczu:

Francja:
Ligue 1:

Grzegorz Krychowiak (Reims) – Cały mecz reprezentanta Polski w spotkaniu z Nantes, które zakończyło się bezbramkowym remisem. Stade de Reims plasuje się na 8. pozycji z dorobkiem 33 punktów.

Grecja:
Super League:

Sebastian Przyrowski (Levadiakos) – Levadiakos wygrał 4:3 z Arisem Saloniki, choć jeszcze w 83. minucie Aris wygrywał 1:3. Całe spotkanie w bramce Levadiakosu rozegrał Przyrowski.

Hiszpania:
Primera Division:

Bartłomiej Pawłowski (Malaga) – Barcelona pokonała Malagę 3:0 w meczu 21. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Pawłowski wszedł na boisko w 25. minucie, zastępując kontuzjowanego Paragwajczyka Roque Santa Cruza. Reprezentant Polskiej młodzieżówki kilkukrotnie pokazał się z niezłej strony, jednak piłkarze Barcelony nie pozwolili Maladze dominować na boisku.

Segunda Division:

Cezary Wilk (Deportivo) – Wyjazdowe zwycięstwo 1:0 nad Cordobą sprawiło, że wicelider Gijon traci do Deportivo La Coruna dwa punkty. Całe spotkanie przeciwko Cordobie rozegrał Cezary Wilk.

Holandia:
Eredivisie:

Mateusz Klich (Zwolle) – Zwycięstwo PEC Zwolle nad NAC Breda 2:1. Mateusz Klich rozegrał całe spotkanie w barwach Zwolle, a w 83. minucie został ukarany żółtą kartką.
Filip Kurto (Roda) – Czwarte w sezonie czyste konto Filipa Kurto. Roda zwyciężyła 1:0 z Utrechtem i plasuje się tuż nad strefą spadkową, z dorobkiem 22 punktów po dwudziestu kolejkach.
Mateusz Prus (Roda) – Rezerwowy bramkarz Rody całe spotkanie przeciwko Utrechtowi spędził na ławce.
Przemysław Tytoń (PSV) – Skromne zwycięstwo PSV Eindhoven 1:0 nad AZ Alkmaar. Tytoń znów musiał mecz oglądać z ławki rezerwowych.

Eereste Divisie:

Piotr Parzyszek (Graafschap) – Remis zespołu Polaka z Almere 1:1. Parzyszek rozegrał całe spotkanie, a w 66. minucie został ukarany żółtą kartką. Graafschap zajmuje szóste miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 37 punktów. Liderem jest Dordrecht, które uzbierało 50 punktów.

Niemcy:
1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Borussia) – Borussia Dortmund zremisowała 2:2 z Augsburgiem. Robert Lewandowski rozegrał całe spotkanie, jednak nie udało mu się zdobyć bramki. Mimo to był aktywny i otrzymał notę 3 od niemieckiego magazynu "Kicker", w którym 1 oznacza klasę światową, a 6 występ poniżej krytyki.
Jakub Błaszczykowski (Borussia) – Fatalnie będzie wspominał mecz z Augsburgiem Błaszczykowski, który już w 7. minucie zszedł z boiska. Kapitan reprezentacji Polski zerwał więzadła krzyżowe w lewym kolanie i czeka go kilkumiesięczna przerwa.
Łukasz Piszczek (Borussia) – całe spotkanie przeciwko drużynie Augsburga spędził na ławce rezerwowych. Borussia zajmuje trzecie miejsce w lidze i do liderującego Bayernu Monachium traci 14 punktów. Dodatkowo Bayern ma jedno rozegrane spotkanie mniej.
Arkadiusz Milik (Augsburg) – Milik pojawił się na boisku w Dortmundzie w 35. minucie zmieniając Altintopa, który doznał urazu. Polak miał częściowy udział przy golach dla swojego zespołu, jednak pod koniec spotkania… trener postanowił zdjąć z boiska młodego napastnika. "Kicker" wystawił mu notę 4.
Sebastian Boesnich (Bayer) – Freiburg wygrał 3:2 z Bayerem Leverkusen. Całe spotkanie w barwach „Aptekarzy” rozegrał Sebastian Boenisch, który był kapitanem Bayeru w tym spotkaniu. Magazyn „Kicker” ocenił grę reprezentanta Polski bardzo źle, wystawiając notę 5,5.
Eugen Polanski (Hoffenheim) – Norymberga wygrała aż 4:0 z Hoffenheim. To pierwsza wygrana Norymbergi w obecnym sezonie Bundesligi. Polanski występował w meczu przez 66 minut, wówczas zmienił go Modeste.
Martin Kobylański (Werder) – Bezbramkowy remis w spotkaniu Werder Brema – Eintracht Braunschweig. Martin Kobylański cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Szkocja:
Premiership:

Łukasz Załuska (Celtic) – Celtic Glasgow wygrał na wyjeździe z Hibernian 4:0. Cały mecz na ławce Łukasza Załuski.

Turcja:
Super Lig:

Adrian Mierzejewski (Trabzonspor) – 67 minut rozegrał Adrian Mierzejewski w spotkaniu Trabzonsporu z Besiktasem Stambuł. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Walia:
Premier League:

Krzysztof Nalborski (Aberystwyth) – Aberystwyth wygrało 3:0 z Carmarthen w 22. kolejce walijskiej ekstraklasy. Nalborski wszedł na boisko w 87. minucie zmieniając strzelca pierwszej bramki, Jonesa. Aberystwyth zajmuje piątą lokatę z dorobkiem 32 punktów.

Włochy:
Serie A:

Kamil Glik (Torino) – Dobry mecz Glika w barwach Torino. Jego zespół wygrał 1:0 z Atalantą, a środkowy obrońca reprezentacji Polski dyrygował defensywą „Toro”.
Paweł Wszołek (Sampdoria) – Sampdoria zremisowała 1:1 z Bologną. Były piłkarz Polonii Warszawa cały mecz spędził na ławce rezerwowych.
Bartosz Salamon (Sampdoria) – Salamon także mecz z Bologną obejrzał z wysokości ławki. Sampdoria zajmuje trzynaste miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 22 punktów.
Rafał Wolski (Fiorentina) – Fiorentina zremisowała 3:3 z Genoą. Rafał Wolski kolejne spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. „Viola” zajmuje czwartą pozycję w tabeli Serie A z dorobkiem 41 punktów.
Łukasz Skorupski (AS Roma) – AS Roma wygrała wyjazdowe spotkanie z Hellas Veroną 3:1. Były bramkarz Górnika Zabrze wciąż musi zadowolić rolą rezerwowego golkipera.
Piotr Zieliński (Udinese) – Parma wygrała 1:0 z Udinese. Piotr Zieliński po raz kolejny nawet nie podniósł się z ławki rezerwowych.

Serie B:

Paweł Bochniewicz (Reggina) – Reggina wygrała na wyjeździe 1:0 z Bari. Bochniewicz całe spotkanie przesiedział na ławce. Reggina zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 17 punktów i stratą sześciu punktów do bezpiecznej pozycji.