Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT]

Marcin Trzyna
Artur Boruc wrócił do bramki Southampton
Artur Boruc wrócił do bramki Southampton facebook.com
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani pod uwagę są jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu.

Zestawienie przygotował Marcin Trzyna/Ekstraklasa.net

Anglia:
Premier League:

Artur Boruc (Southampton) - Powrót Artura Boruca na boisko po sześciotygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją ręki. Southampton wygrało 1:0 z West Bromwich Albion, jednak sporą rolę w tym zwycięstwie odniósł polski bramkarz, który momentami bronił znakomicie.

Dziś o 21:00 Aston Villa rozegra spotkanie z Arsenalem Londyn (Wojciech Szczęsny, Łukasz Fabiański).

Championship:

Tomasz Kuszczak (Brighton) – Brighton z Tomaszem Kuszczakiem w bramce wygrało 1:0 z Birmingham. Brighton dzięki zwycięstwu awansowało na szóstą lokatę w tabeli.
Lukas Jutkiewicz (Middlesbrough) – 81. minut rozegrał Lukas Jutkiewicz w wygranym przez Middlesbrough 2:0 spotkaniu z Blackpool. Drużyna Polaka awansowała na trzynaste miejsce w ligowej tabeli.
Marcin Wasilewski (Leicester) – Zespół Polaka wygrał 4:1 z Derby County. Marcin Wasilewski całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. Po 25. kolejkach Leicester jest liderem zaplecza Premier League z dorobkiem 54 punktów.

Cypr:
I Dywizja:

Łukasz Gikiewicz (Omonia) - Gol Łukasza Gikiewicza w spotkaniu Omonia Nikozja - Apollon Limassol (2:4). To piąte ligowe trafienie byłego snajpera Śląska Wrocław w obecnym sezonie cypryjskiej ekstraklasy.

Skrót meczu:

Francja:
Ligue 1:

Ludovic Obraniak (Bordeaux) – Porażka Bordeaux w spotkaniu z Toulouse. Obraniak rozegrał 56. minut, jego zmiennikiem był Diego Rolan. Obraniak minutę przed zejściem z boiska obejrzał żółty kartonik. Girondins Bordeaux zajmuje piąte miejsce w tabeli Ligue 1.

Grzegorz Krychowiak (Reims) – Niespodzianka w Lille, gdzie zwycięstwo 2:1 odniosła drużyna Stade de Reims. Zwycięską bramkę dla Reims zdobył Grzegorz Krychowiak strzałem z głowy.

ZOBACZ GOLA KRYCHOWIAKA

Grecja:
Super League:

Sebastian Przyrowski (Levadiakos) - Levadiakos z Przyrowskim w bramce wygrał 2:0 z Ergotelisem. Klub Polaka awansował na czternaste miejsce w tabeli, na swoim koncie "Zieloni" mają 20 punktów.

Hiszpania:
Segunda Division:

Cezary Wilk (Deportivo) - Bezbramkowy remis w meczu Deportivo La Coruna - Girona. Były piłkarz Wisły Kraków cały mecz spędził na ławce rezerwowych gospodarzy. Deportivo po 21. kolejkach jest liderem drugiej ligi hiszpańskiej z dorobkiem 36 punktów i przewagą dwóch "oczek" nad Gijon.

Portugalia:
Liga Zon Sagres:

Paweł Kieszek (Setubal)- Vitoria Setubal przegrała na wyjeździe z Olhanense 2:1. Polski bramkarz rozegrał całe spotkanie w bramce Vitorii. Vitoria plasuje się na dwunastej pozycji z dorobkiem 16 punktów na koncie.

Szkocja:
Premiership:

Radosław Cierzniak (Dundee) - Dundee United zremisowało na wyjeździe 1-1 z Inverness. W 63. minucie Cierzniak obronił rzut karny wykonywany przez Nicka Rossa. Dundee United zajmuje czwartą lokatę w tabeli szkockiej ekstraklasy z 34 punktami po 22. kolejkach.

Włochy:
Serie A:

Kamil Glik (Torino) - Mecz 19. kolejki Serie A pomiędzy Torino a Fiorentiną zakończył się bezbramkowym remisem. Całe spotkanie w barwach Torino rozegrał Kamil Glik. Torino zajmuje siódmą lokatę w ligowej tabeli.
Rafał Wolski (Fiorentina) - Wolski cały mecz przeciwko "Toro" przesiedział na ławce rezerwowych. Fiorentina po 19. kolejkach plasuje się na czwartej pozycji z dorobkiem 37 punktów.
Łukasz Skorupski (AS Roma) - Roma wygrała z Genoą 4:0, polski golkiper całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Dziś rozegrane zostaną dwa spotkania w Serie A, w których możliwy jest występ Polaków. Sampdoria (Paweł Wszołek, Bartosz Salamon) zagra z Udinese (Piotr Zieliński), natomiast Inter Mediolan podejmie zespół Chievo (Tomasz Kupisz).

Henning Berg po pierwszej konferencji. "Chcemy dominować w Polsce w każdym sezonie"