Jak zagrał Lech? Oceniamy zawodników

Bartłomiej Szura
Lech Poznań 4:1 Wisła Kraków
Lech Poznań 4:1 Wisła Kraków Roger Gorączniak (Ekstraklasa.net)
Cudowny gol Injaca, jeszcze piękniejsza bramka młodego Możdżenia. W skali od 1-10 spróbujmy ocenić wczorajszy występ podopiecznych Bakero.

Jasmin Burić - 6
Przy stracie bramki robił co mógł ale strzału Adebayora pod poprzeczkę obronić nie mógł. W innych sytuacjach zachował się jak należy kilkakrotnie broniąc w trudnych sytuacjach.

Marcin Kikut - 7
Poprawnie w defensywie, kilka razy świetnie włączał się do akcji prawą stroną. Zgłasza wyraźne aspiracje do reprezantacji.

Bartosz Bosacki - 6
Cały blok defensywny zagrał dużo lepiej niż w Anglii, co tyczy się także Bosackiego. Wyraźnie wraca do formy.

Manuel Arboleda - 8
Strzelec szczęśliwej, ale za to bardzo ważnej bramki na kilka minut przed końcem spotkania. Kolejny raz Arboleda znalazł się tam gdzie powinien podczas stałego fragmentu gry. Walczył do ostatniej sekundy, mimo kontuzji.

Luis Henríquez - 6
Bardzo pewnie na lewej stronie bloku defensywnego. Jego współpraca z Kriwcem na lewej stronie nie wyglądała już tak dobrze.

Sławomir Peszko - 8
Po jego akcji sędzia z Holandii chyba jednak powinien wskazać na 11 metr. Był wiodącą postacią Kolejorza w tym meczu. Niezwykle dynamiczny, nie do powstrzymania dla obrońców The Citizens.

Dimitrije Injac - 7
Pięknym uderzeniem po ziemi otworzył wynik spotkania. Jego gol dodał poznaniakom pewności siebie. Po przerwie w wyniku urazu, musiał opuścić boisko.

Ivan Durđević - 6
Wkomponował się w poziom jaki w ten czwartkowy wieczór reprezentowała cała drużyna Lecha.

Semir Štilić - 5
Tym razem bez rewelacji. Grał bardzo egoistycznie. Kilka rzutów wolnych to jednak za mało jak na piłkarza tej klasy.

Siergiej Kriwiec - 7
W pierwszej połowie nie radził sobie na lewej stronie pomocy. Po wejściu na boisku Kiełba przeniósł się do środka i prezentował się zdecydowanie lepiej. Dośrodkował piłkę przy golu Arboledy.

Artjoms Rudņevs - 6
Nie można odmówić mu walki, ale nie był to gracz, który strzelił 3 bramki Juventusowi.

Rezerwowi:

Jacek Kiełb - 7
Zmienił Injaca w 52 minucie. Przez pierwsze 10 minut kompletnie niewidoczny. Potem jednak przebudził się i dał kapitalną zmianę. Swoimi dryblingami i siłą fizyczną siał spustoszenie w szeregach obronnych gości.

Mateusz Możdżeń - 7
Choć grał tylko 27 minut zmieniając Stilica, to spotkanie bez wątpienia zapamięta na długo. Przypieczętował zwycięstwo Lecha strzelając w doliczonym czasie gry w okienko bramki strzeżonej przez Givena.

Jakub Wilk - 6
W 73 minucie zmienił Sławomira Peszko. Zajął nietypowe dla siebie miejsce na prawej stronie pomocy. Poprawny występ, czasem bał się odważniej zaatakować Anglików.