Jaki grali Polacy w Chicago?

Mats-on-line
Reprezentacja Polski zremisowała w towarzyskim meczu w Chicago z USA 2:2. Mecz pokazał, że naszą kadrę stać na dobrą grę. Niestety biało czerwoni pokazali to tylko w kilku momentach.

Polska - USA zobacz bramki na Golasso.pl

Oceny w skali 1-10

Artur Boruc 7
W pierwszej części gry niemal bezrobotny. Raz pomogła poprzeczka, przy bramce nie miał nic do powiedzenia. W drugiej połowie także skapitulował, ale popisał się umiejętnościami w sytuacji sam na sam z Altidorem. W końcówce uratował Polakom remis.

Łukasz Piszczek 6
Obiecująco wygląda jego współpraca z Kubą Błaszczykowskim. Dobrze radził sobie w defensywie, lecz zbyt rzadko udzielał się w ataku. Momentami grał niedokładnie. Był zamieszany w stratę bramki (Altidore).

Dariusz Pietrasiak 6
Jakby nie swój. W Ekstraklasie imponuje pewnością i spokojem, zupełnie inaczej było z Amerykanami. Nerwowy, mało pewny, kilka błędów. Zawalił w 56. minucie, gdy podaniem głową wypuścił sam na sam z Borucem Altidora.

Michał Żewłakow 7
Jubileusz średnio udany. Miał dyrygować poczynaniami linii defensywnej, niestety wyszło nieco inaczej. W końcówce do spółki z Borucem uratował Polakom remis. To Żewłakow wybił piłkę z linii bramkowej po interwencji Boruca, który sparował strzał Altidora.

Łukasz Mierzejewski 6
Nie wygląda na to, by obrońca Cracovii mógł być silnym punktem reprezentacji na Euro 2012. W Chicago zagrał nieźle, ale bez fajerwerków.

Kuba Błaszczykowski 8
Fundamentalna postać kadry. Kolejny już raz udowadnił, że od jego dyspozycji mogą zależeć wyniki reprezentacji. Szarpał, dryblował, strzelał, niestety zbyt często był chaotyczny. Bramka dająca remis wspaniała.

Rafał Murawski 6
Pomagał Matuszczykowi, razem zdominowali środek pola. Wykonywał mrówczą pracę w środku boiska. Po przerwie opadł z sił.

Adam Matuszczyk 8+
Obok Obraniaka najlepszy w naszych szeregach. Bardzo dobry mecz młodego pomocnika. Momentami rządził w środku pola, a do tego strzelił ładnego gola. Nie ograniczał się wyłącznie do rozbijania akcji, lecz starał się też kreować grę. Pokazał, że zasługuje na miejsce w zespole.

Ludovic Obraniak 8+[/b]
"Ludo" zaliczył asystę przy golu, ale już wcześniej po jego podaniu powinno być 1:1. Doskonałego zagrania na gola nie zamienił jednak Lewandowski. Sam o mało nie strzelił gola z rzutu wolnego w drugiej odsłonie meczu.

Adrian Mierzejewski 5
Mało widoczny, zmieniony po 70 minutach.

Robert Lewandowski 5
Nie był to najlepszy występ Lewego. Zmarnował okazję sam na sam z Howardem, często tracił piłkę. Stać go na wiele więcej.