Jedenastka 14 kolejki Ekstraklasa.net!

jac, msz
Klasyczny hattrick Łukasza Janoszki, trzy gole Marcina Robaka, dwa trafienia Vahana Gevorgyana i Wilde-Donalda Guerriera. Pod znakiem tych postaci i ich dokonań upłynęła 14 seria spotkań T-Mobile Ekstraklasy. Sprawdź kto jeszcze trafił do naszej jedenastki kolejki.

Robak (Pogoń), Gevorgyan (Zawisza), Janoszka (Ruch)
Guerrier (Wisła), Patejuk (Śląsk), Quintana (Jagiellonia), Frankowski (Lechia)
Dziwniel (Ruch), Kosanović (Cracovia), Lewczuk (Zawisza)
Baran (Jagiellonia)

BRAMKARZ:

Krzysztof Baran (Jagiellonia Białystok) - bramkarz Jagi ratował w drugiej połowie zwycięstwo dla swojego zespołu. Po przerwie białostoczanie zostali zepchnięci do defensywy i musieli bronić skromnego prowadzenia, a kiedy już Lechowi udało się oddać celny strzał, na posterunku stał Baran, który nie dał się pokonać ani razu.

OBROŃCY:
Igor Lewczuk
(Zawisza Bydgoszcz) – Często podłączał się do akcji, czego efektem była asysta przy trzeciej bramce dla Zawiszy autorstwa Luisa Carlosa.

Milos Kosanović (Cracovia) – Umiejętnie sterował blokiem defensywnym w meczu z Górnikiem Zabrze, który jest wiceliderem i szczyci się zarazem drugą najlepszą ofensywą w lidze. Cracovia nie straciła w tym spotkaniu gola.

Daniel Dziwniel (Ruch Chorzów) – Prezentuje się coraz lepiej, zresztą już raz trafił do naszej jedenastki. Przeciwko Koronie Kielce zanotował dwie bezpośrednie asysty, a grał przecież na pozycji lewego obrońcy.

POMOCNICY:
Przemysław Frankowski
(Lechia Gdańsk) – Otworzył wynik spotkania z Zagłębiem Lubin, potem dołożył jeszcze asystę przy drugim trafieniu, a w międzyczasie uratował Lechię przed utratą gola, wybijając piłkę z linii bramkowej. To był jego najlepszy występ w ekstraklasie spośród dwudziestu, jakie dotąd rozegrał.

Dani Quintana (Jagiellonia Białystok) – Znacznie lepszy w pierwszej połowie, w drugiej przygasł, podobnie jak cały jego zespół. Przed przerwą jednak w swoim stylu doskonale wyszedł do prostopadłej piłki i w sytuacji sam na sam pokonał Gostomskiego. Był mózgiem drużyny i swoim występem przypomniał swoje najlepsze momenty w Jagiellonii. Lechici nijak nie potrafili go zatrzymać.

Sylwester Patejuk (Śląsk Wrocław) – według nas najlepszy zawodnik meczu z Podbeskidziem. Nie chodzi nawet o dwie bramki, które strzelił, ale przede wszystkim o to, ile zdrowia włożył w spotkanie ze swoim byłym klubem. Od pierwszej minuty najwięcej biegał, walczył o każdą piłkę, a nade wszystko stwarzał zagrożenie pod bramką "Górali".

Wilde-Donald Guerrier (Wisła Kraków) – Zdobył dwie bramki w meczu z Widzewem Łódź. Pomógł też Wiśle w tym, by przez ponad 45 minut grała w przewadze, bo po faulu na nim z boiska wyleciał Jonathan de Amo.

NAPASTNICY:
Łukasz Janoszka
(Ruch Chorzów) – Zaliczył pierwszego klasycznego hattricka w karierze, choć już raz udało mu się strzelić trzy gole w jednym meczu, tyle że przeplatały je inne trafienia. Było tak w sezonie 2009/2010 w wygranym 3:2 spotkaniu z Odrą Wodzisław.

Vahan Gevorgyan (Zawisza Bydgoszcz) – Rozegrał zjawiskowy mecz przeciwko Legii Warszawa. Okrasił go dwoma bramkami. I pomyśleć, że jeszcze trzy lata temu grał w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, co już samo w sobie kazało sugerować, że nigdy nie powróci na salony.

Marcin Robak (Pogoń Szczecin) – Ostatnio miał pewien przestój w strzelaniu goli, bo do siatki nie trafił w żadnym z trzech meczów. Przebudził się w tej kolejce, aż trzykrotnie znajdując sposób na bramkarza Piasta Gliwice, Dariusza Trelę. W sumie Robak ma sześć bramek – tyle co inny zawodnik Pogoni, Takafumi Akahoshi. W lidze tylko jeden duet (pisząc o duecie mamy na myśli ofensywnego pomocnika i napastnika) jest bardziej produktywny. Zgadniecie o który chodzi?

REZERWOWA JEDENASTKA: Mateusz Bąk (Lechia Gdańsk) - Deleu (Lechia Gdańsk), Ugo Ukah (Jagiellonia Białystok), Hernani (Pogoń Szczecin), Dudu (Śląsk Wrocław) - Luis Carlos (Zawisza Bydgoszcz), Abdul Moustapha Ouédraogo (Pogoń Szczecin), Łukasz Garguła (Wisła Kraków), Takuya Murayama (Pogoń Szczecin) - Saidi Ntibazonkiza (Cracovia), Marco Paixao (Śląsk Wrocław)