Jakub Lisowski
Kamil Grosicki
Kamil Grosicki Łączy nas Piłka Twitter
Za nami reprezentacyjne okienko z udziałem byłych i obecnych piłkarzy Pogoni oraz zawodników wcześniej związanych z naszym regionem.

Najważniejsza informacja: Polska reprezentacja awansowała na tegoroczne Mistrzostwa Świata w Katarze. W spotkaniu barażowym Biało-Czerwoni pokonali Szwecję 2:0. Jednym z bohaterów meczu był Grzegorz Krychowiak (wychowanek Orła Mrzeżyno), który dał dobrą zmianę po przerwie. W 89. minucie na boisko wszedł Adam Buksa (były napastnik Pogoni). Na ławce rezerwowych pozostali: Kamil Grosicki (skrzydłowy Pogoni) oraz Arkadiusz Reca (były gracz Floty Świnoujście).

Grosicki zagrał od 71. minuty w towarzyskim spotkaniu ze Szkocją. Miał nawet bramkową sytuację. Reca w Glasgow zagrał całe spotkanie, ale nie był to najlepszy występ. Buksa pojawił się na boisku w 83. minucie, a Krychowiak grał do 61.

Dwa kolejne spotkania w eliminacjach do Młodzieżowych Mistrzostw Europy ma za sobą drużyna kierowana przez Macieja Stolarczyka (były piłkarz, trener i dyrektor Pogoni). Polacy zremisowali z Izraelem 2:2 i z Węgrami 1:1.

W tym pierwszym meczu Mariusz Fornalczyk grał od 69. minuty, a Maciej Żurawski (pomocnicy Pogoni) od 80. gdy zastąpił Kacpra Kozłowskiego (do grudnia piłkarza Pogoni). Kozłowski zaliczył asystę przy golu byłego napastnika Pogoni Adriana Benedyczaka. Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Mateusz Łęgowski z Pogoni.

Z Węgrami Żurawski grał do 45. minuty, a Fornalczyk całą II połowę. Łęgowski znów był tylko w rezerwie. Benedyczak grał 66 minut, a Kozłowski 81. Polska młodzieżówka w doliczonym czasie gry doprowadziła do remisu, ale jej szanse na awans na MME są coraz mniejsze.

Dwa występy w reprezentacji Armenii zaliczył Vahan Biczachczjan. Pomocnik Pogoni w meczu z Czarnogórą (grał do 69. minuty) na początku spotkania strzałem z dystansu zdobył jedynego gola meczu, za to we wtorkowym boju z Norwegią w Oslo zaliczył koszmar. Armenia przegrała aż 0:9, bo od 17. minuty grała w liczebnym osłabieniu. Biczachczjan został zmieniony w 34. minucie (przy stanie 0:4).

Pomocnik Pogoni ma już 13 występów w kadrze narodowej.

Luka Zahović - napastnik Pogoni - wyjechał na dwa spotkania reprezentacji Słowenii, która rozegrała je w Katarze.

W pierwszym meczu Słowenia zagrała z Chorwacją i zremisowała 1:1. Zahović pojawił się na boisku dopiero w 81. minucie.

Dużo więcej zagrał z gospodarzami mundialu - Katarem. Wyszedł w podstawowym składzie i grał do przerwy. Sparing zakończył się bezbramkowym remisem.

Luka Zahović ma już na koncie 11 występów w reprezentacji.