Karpaty Krosno przegrały na wyjeździe z Orlętami 0:2

Marcin Trzyna
Karpaty Krosno przegrały na wyjeździe z Orlętami Radzyń Podlaski 0:2
Karpaty Krosno przegrały na wyjeździe z Orlętami Radzyń Podlaski 0:2 Jakub Hereta/Polskapresse
Liderujące w 3. lidze lubelsko-podkarpackiej Karpaty Krosno przegrały na wyjeździe z Orlętami Radzyń Podlaski 0:2. To trzecia porażka Karpat Krosno w obecnym sezonie ligowym.

Orlęta Radzyń Podlaski wygrały na własnym stadionie z Karpatami Krosno 2:0. Pierwszego gola w 32. minucie zdobył z rzutu karnego Rafał Borysiuk. Gol na 2:0 padł w 87. minucie, a na listę strzelców wpisał się Tomasz Tymosiak. Orlęta dopisują na swoje konto 3 "oczka" i z dorobkiem 36 punktów zajmują 5. miejsce w ligowej tabeli.

Karpaty wciąż są liderem 3. ligi lubelsko-podkarpackiej, jednak przewaga krośnian stopniała do 5 punktów nad drugą w tabeli CWKS Resovią. Podopieczni Macieja Huzarskiego w sobotę wygrali na wyjeździe z Podlasiem Białą Podlaską 2:0. Również stratę do lidera zmniejszyła Stal Rzeszów, która rozgromiła na własnym obiekcie JKS Jarosław 5:0. Rzeszowianie mogli strzelić więcej goli, ale kilka razy jarosławian uratował grający w bramce trener, Piotr Cisek.

W następnej kolejce wyżej wspomniane drużyny grają z zespołami, które walczą w obecnym sezonie o utrzymanie. Karpaty podejmą na własnym stadionie Wisłokę Dębice, Resovia zagra z Orłem Przeworsk, a "Stalowcy" zmierzą się na wyjeździe z Tomasovią Tomaszów Lubelski. Obie rzeszowskie drużyny myślą powoli o 23. kolejce, która rozegrana zostanie za dwa tygodnie. Wówczas Stal Rzeszów podejmie na Stadionie Miejskim odwiecznego rywala - CWKS Resovię. Wynik zbliżających się Derbów Rzeszowa może być kluczowy w kontekście walki o zwycięstwo w 3. lidze lubelsko-podkarpackiej.