Kolejny punkt Kolonii

Łukasz Pasieka
W 23. kolejce piłkarskiej Bundesligi Hoffenheim zremisowało 1:1 z ostatnio bardzo dobrze grającym zespołem Sławomira Peszki i Artura Matuszczyka. W wyjściowej jedenastce FC Koeln pojawił się tylko pierwszy z nich.

O pierwszej połowie nie możemy powiedzieć nic dobrego. Hoffenheim miało przewagę optyczną i w posiadaniu piłki, ale gra nie układała się po ich myśli. Było bardzo mało okazji, a co dopiero goli.

Druga połowa zaczęła się idealnie dla Wieśniaków bo już w 48. minucie po samobójczej bramce Novakovicia na tablicy świetlnej widniał wynik 1:0 do gospodarzy. Od tej pory gra nabrała rumieńców, a Hoffeheim przez kilkanaście minut mogło strzelić kilka goli m.in. dwukrotnie strzelając w słupek.

Po raz kolejny przekonaliśmy się, że niewykorzystane sytuacje się mszczą i tak w 69. padła bramka wyrównująca dla gości, a jej autorem był Mohamad. Do końca spotkania żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie dogodnej okazji do zdobycia gola i mecz zakończył się podziałem punktów.

Sławomir Peszko został zmieniony w 73. minucie i przez ten okres gry był niewidoczny. Oddal jeden niecelny strzał na bramkę rywala.