Komentarze przed meczem Zagłębie Sosnowiec - Raków Częstochowa

Łukasz Zub
Zagłębie pokonało Elanę Toruń i znowu liczy się w walce o awans
Zagłębie pokonało Elanę Toruń i znowu liczy się w walce o awans Mikołaj Suchan / Polskapresse
- Chrobry już był, teraz czas na Raków. Koncentrujemy się na 100%, aby wyjść i od pierwszej minuty zagrać dobry mecz - mówi przed sobotnim meczem asystent trenera Zagłębia Sosnowiec, Robert Stanek.

Robert Stanek (asystent trenera Zagłębia Sosnowiec) uważa, że zawodnicy nie popadli w euforię po dobrym występie w Głogowie i z chłodną głową podejdą do sobotniego spotkania: - Po dobrym występie na boisku ówczesnego wicelidera z Głogowa w klubie nie ma hurraoptymizmu i do kolejnego spotkania sosnowiczanie przygotowują się na spokojnie. Dla nas teraz każdy mecz będzie meczem o 6 punktów. Chrobry już był, teraz czas na Raków. Koncentrujemy się na 100%, aby wyjść i od pierwszej minuty zagrać dobry mecz, tak jak to było w Głogowie w drugiej połowie

Kapitan Zagłębia również podkreśla dobrą dyspozycję podczas meczu z Chrobrym i ma nadzieję na poprawę formy w meczu z Rakowem: - Oby dla nas wszystkich nadeszły lepsze czasy. Ja nie patrzę na to, kto kogo pokonał, gdyż już wielokrotnie podkreślałem, że w tej lidze każdy może wygrać z każdym. Delikatną przewagę zawsze ma gospodarz, bo gra na swoim boisku. Na tym poziomie nie ma zespołów-wirtuozów, którzy będą potrafili przez 90 minut prowadzić grę. Uważam, że w Głogowie rozegraliśmy dobry mecz, zabrakło tylko tej przysłowiowej „kropki nad i” szczególnie w drugiej połowie. Mam nadzieję, że tą dobrą dyspozycję podtrzymamy, a nawet poprawimy w meczu z Rakowem, bo mamy ku temu możliwości w zespole. - powiedział Marcin Lachowski (kapitan Zagłębia).

Piłkarze z Sosnowca nie kryją również zadowolenia z tego, że na stadion Ludowy wracają kibice: - Bardzo się cieszę, że może przyjść wielu kibiców. Zawsze podkreślałem, że czuję się na Ludowym jak w domu i bolało mnie, że stadion był pusty. Cieszę się, że publika wraca, bo gra dla samego wyniku nie daje żadnej przyjemności. Wychodząc na mecz przy pełnym Ludowym człowiek oddycha pełną piersią. Przyjdźcie w sobotę na Ludowy! Miejmy nadzieję, że będzie to otwarcie nowego Zagłębia! - apeluje Marcin Lachowski

- Chciałbym podziękować kibicom za wsparcie w Głogowie, pomimo że jesteśmy na ostatnim miejscu, to w takiej ilości byli na tym meczu. Ogromny szacunek i podziękowania, bo na boisku dało się czuć ich obecność i wsparcie. Obiecujemy, że w sobotę zostawimy serce, aby wygrać to spotkanie i serdecznie zapraszam wszystkich na ten mecz – powiedział strzelec bramki w Głogowie Rafał Jankowski.

Mecz zostanie rozegrany w sobotę tj. 24 marca o godzinie 18:00 na stadionie Ludowym w Sosnowcu. Relacja LIVE z tego spotkania w Ekstraklasa.net.

Źródło: zaglebie.sosnowiec.pl