Korona Kielce - Lech Poznań 4:1. Oceniamy lechitów

Karol Maćkowiak
Korona Kielce - Lech Poznań 4:1. Oceniamy lechitów echodnia.eu
Lech Poznań wysoko przegrał z Koroną Kielce 1:4. Oceniamy zawodników Kolejorza po trzeciej porażce w czwartym ligowym meczu.

JASMIN BURIĆ – 4
Trudno mieć do niego pretensje. Ma wielkiego pecha, bo przy bramkach, które ostatnio wpuszcza nie ma wielkich szans na interwencję. Tym razem aż cztery strzały wpadły do siatki, a Burić obronił tylko jedno uderzenie. Lech w trzech meczach stracił osiem bramek!

TOMASZ KĘDZIORA – 1
Dał się nabrać na zwód rywala jak dziecko i przez to Korona miała rzut karny. Piłkarz, który od kilku lat gra w ekstraklasie powinien zachowywać się nieco inaczej, a nie iść „na raz”. Przy trzeciej bramce również zawinił, bo nie zablokował strzału. W ofensywie nie istniał.

MACIEJ WILUSZ – 1
Praktycznie w każdym meczu popełnia jakiś błąd, a tym razem był on brzemienny w skutki – pozwolił strzelić Koronie drugą bramkę. Jest wiecznym pechowcem i pytanie w jakiej formie są inni, skoro gra Wilusz.

TAMAS KADAR – 2
Myślami chyba był w Moskwie, gdzie ma się przenieść, bo na pewno nie w Kielcach, gdzie rywale ogrywali go jak chcieli. Kadar był spóźniony, nie umiał wyprowadzić piłki. Nie ma sensu trzymać go na siłę w klubie.
ROBERT GUMNY – 4
Jedyny obrońca Lecha, który zagrał na przyzwoitym poziomie. Nic dziwnego, że trener Urban zapytany o piłkarza w dobrej formie, wskazuje właśnie Roberta Gumnego. Pozostali jego piłkarze tylko statystowali.

ŁUKASZ TRAŁKA – 3
Może nie jest jeszcze w najwyższej formie, ale trzeba mu oddać, że kiedy któryś z kolegów był faulowany, Trałka zachowywał się jak kapitan i pierwszy stawał w jego obronie. Szkoda, że środek pola oddał bez walki.

ABDUL TETTEH – 0
Jeszcze na dobre mecz się nie zaczął, a dla Tetteha już się skończył. Po raz kolejny wykazał się głupotą i o ile w spotkaniu z Jagiellonią jeszcze mu się upiekło, to już tym razem sędzia nie był łaskawy i wyrzucił go z boiska za nieodpowiedzialny faul.

MACIEJ MAKUSZEWSKI – 3
Od początku meczu był aktywny, starał się brać ciężar gry na siebie. Tyle, że nie trwało to dłużej niż kwadrans. W drugiej połowie osłabł i znowu tylko pozorował.

RADOSŁAW MAJEWSKI – 3
Jeszcze w pierwszej połowie próbował kreować grę, a później z każdą minutą marniał. W drugiej połowie znacznie obniżył loty i był zupełnie niewidoczny. Zaczynamy mieć wątpliwości, czy stać go na więcej.

MACIEJ GAJOS – 2
Znów nie był sobą – nie wiadomo, co się z nim stało po przejściu z Jagiellonii Białystok. Nie potrafi dobrze przyjąć piłki, podać dokładnie do kolegi czy zaskoczyć dobrym dryblingiem. Może czas, by usiadł na ławce?

MARCIN ROBAK – 3
Wreszcie zrobił to, co należy do napastnika – strzelił gola. W sytuacji, w której podawał mu Majewski, zachował się jak rasowy snajper i pewnie umieścił piłkę w siatce. Później zmarnował dwie znakomite sytuacje bramkowe.

REZERWOWI:

• DARIUSZ FORMELLA (3) – wszedł na boisko w trudnym momencie i nie odmienił gry Lecha
  • DARKO JEVTIĆ (3) – trudno wymagać od piłkarza po kontuzji by odwrócił losy meczu
  • NICKI NIELSEN (1) – kiedy zacznie pracować nad swoją formą? Wygląda jakby miał o kilka kilo za dużo

Materiał oryginalny: Korona Kielce - Lech Poznań 4:1. Oceniamy lechitów - Głos Wielkopolski