Korona Kielce pokonała Ruch 3:0 w Centralnej Lidze Juniorów. Świetny mecz drużyny Marka Mierzwy

dor
Wiktor Długosz rozegrał bardzo dobry mecz. Wywalczył rzut karny i zdobył drugą bramkę dla Korony w meczu z Ruchem. Fot. Dorota Kułaga
Piłkarze Korony Kielce odnieśli drugie zwycięstwo w drugim w tym sezonie meczu w Centralnej Lidze Juniorów. Tym razem na wyjeździe 3:0 pokonali Ruch Chorzów. Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu 1:0 zwyciężyli w Kielcach GKS Bełchatów.

Ruch Chorzów – Korona Kielce 0:3 (0:0)
Bramki: Bartosz Gawlik 64 z karnego, Wiktor Długosz 84, Jakub Górski 90+2.
Korona: Dutka - Malec (61. Gawlik), Bartosiak, Bujak, Kordas - P. Lisowski (75. Pawczyński), Sewerzyński, Gurski (57. Górski), D. Lisowski (57. Szelągowski), Długosz - Piróg.

Podopieczni trenera Marka Mierzwy przez całe spotkanie mieli przewagę. W pierwszej połowie nie wykorzystali jednak żadnej bramkowej okazji. Po przerwie trzy razy zaskoczyli dobrze dysponowanego bramkarza gospodarzy.

Decydująca dla losów spotkania była 64 minuta. W polu karnym sfaulowany został Wiktor Długosz. Sędzia podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Bartosz Gawlik. W 84. minucie Korona prowadziła już 2:0. Znakomicie dysponowany w tym spotkaniu Wiktor Długosz znalazł się w sytuacji sam na sam i pewnie pokonał bramkarza Ruchu.Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Jakub Górski, który popisał się pięknym strzałem z rzutu wolnego.

Korona zasłużenie pokonała Ruch 3:0 i po dwóch kolejkach ma komplet 6 punktów, stosunek bramek 4:0.

W trzeciej kolejce Korona zagra u siebie z Arką Gdynia. Mecz w sobotę, 18 sierpnia, początek o godzinie 11.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Nowa Korona Kielce - wszyscy piłkarze bez tajemnic!

Oto nowe PGE VIVE Kielce. Zobacz skład na sezon 2018/2019

Zgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich

Znana sportowa para z Kielc na bajecznych wakacjach

Materiał oryginalny: Korona Kielce pokonała Ruch 3:0 w Centralnej Lidze Juniorów. Świetny mecz drużyny Marka Mierzwy - Echo Dnia Świętokrzyskie