Dorota Kułaga
od 16 lat
Korona Kielce wygrała mecz kontrolny z trzecioligową Siarką Tarnobrzeg 5:1. W spotkaniu, które odbyło się na stadionie przy ulicy Kusocińskiego, po raz pierwszy w kieleckim zespole zagrał Yoav Hofmeister, defensywny pomocnik z Izraela. Mecz trwał 3x40 minut.

Korona Kielce wygrała sparing z Siarką Tarnobrzeg

Korona Kielce - Siarka Tarnobrzeg 5:1 (1:1, 3:1)
Bramki: Jewgienij Szykawka 14, Ronaldo Deaconu 51, Adrian Dalmau 80 z karnego, Szymon Gałązka 99, Mateusz Czyżycki 110 - Krzysztof Wicki 32.
Korona: (I i II tercja): Dziekoński (62. Forenc) - Godinho (62. Kucharczyk), Zator, Trojak, Briceag - Podgórski, Takač (62. Hofmeister), Deaconu, Nono (62. Remacle), Łukowski (62. Czyżycki) - Szykawka (62. Dalmau). III tercja: Forenc - Kucharczyk, Jaskot, R. Turek, Konstantyn - Czyżycki, Hofmeister, Gałązka, Remacle, Szulc - Dalmau.
Siarka: Zoch - Woś, Bierzało, Wicki, D. Lisowski - Cichocki, zawodnik testowany, Kaliniec, Feret, Orlik - Krzysztofek oraz Szymocha, P. Lisowski, Tyl, Prusiński, Cymerys, Sulkowski, Krempa, zawodnik testowany.

Zamiast meczu w PKO BO Ekstraklasie z Rakowem Częstochowa, który został przełożony ze względu na występy mistrza Polski w europejskich pucharach, Korona Kielce zagrała sparing z Siarka Tarnobrzeg. Pewnie wygrała 5:1. Z powodu urazów nie zagrali Kyryło Petrow, Dawid Błanik i Piotr Malarczyk.

od 16 lat

Przeciwko swojej byłej drużynie zagrali bliźniacy Dawid i Piotr Lisowscy, którzy w ostatnich dniach podpisali kontrakty z Siarką Tarnobrzeg.

-Przeciwnik jest dużo lepszy od nas, gra w ekstraklasie, więc można się było spodziewać takiego rozstrzygnięcia. Znam w większości zawodników Korony, życzę im powodzenia. Ja razem z bratem przeszliśmy do Siarki, bo dla nas najważniejsze jest to, żeby grać regularnie. Przed nami kolejne wyzwania. Miło wspominamy czas spędzony w Kielcach, ale teraz walczymy o swoje. Naszym celem jest walka o awans do drugiej ligi

- powiedział Dawid Lisowski, były piłkarz Korony II Kielce, obecnie Siarki Tarnobrzeg.